Facebook

Facebook zablokował możliwość edycji postów? Jest na to sposób

Grzegorz Ułan
Facebook zablokował możliwość edycji postów? Jest na to sposób
6

Facebook walczy z fake newsami wszystkimi sposobami, jednym z nich jest zablokowanie możliwości edycji i zmiany podglądu postów podczas publikacji na FB oraz po publikacji. Oczywiście można edytować źródłowy link bezpośrednio na stronie, przepuścić przez Debuggera i odświeżyć wygląd posta na FB, ale jest to czasochłonne. Twórcy narzędzia ShareKit.io chcą ten proces ułatwić i przyspieszyć.

Walka z fake newsami jest jak najbardziej zasadna, ale jednocześnie utrudnia pracę zarządzającym stronami na FB, którzy często publikują różne wersje postów z rożnymi obrazkami, opisami czy zajawkami w testach A/B.

Korzystając ShareKit.io dodajemy link do materiału, który chcemy wrzucić na FB (i to jest jedyny element, którego nie możemy zmienić po publikacji), a po dodaniu możemy zedytować tytuł, opis czy zdjęcie.

Szczególnie fajna jest opcja zmiany zdjęcia, bo wprawdzie można to zrobić przy dodawaniu bezpośrednio na FB, ale wtedy post publikuje się jako zdjęcie, a nie zwykły link do wpisu z coverem, tytułem i opisem.

W ten sposób można dowolnie zmieniać wygląd posta czy dodawać nowe, no i mamy tu też statystyki wyświetleń postów w różnych wersjach, gdzie możemy od razu podejrzeć skuteczność każdej z nich.

Oczywiście nadal trzeba przepuszczać ten link przez Debuggera, ale jest to prostsze i szybsze niż nanoszenie zmian bezpośrednio na stronie.

Strona główna ShareKit.io.
Źródło: Product Hunt.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu