Felietony

Podsumowanie Waszego głosowania na smartfon i tablet roku 2012

Grzegorz Ułan
Podsumowanie Waszego głosowania na smartfon i tablet roku 2012
14

Przyszedł czas na najciekawszą część ankiet, które przeprowadziliśmy w zeszłym roku, czyli na wyniki Waszego głosowania. Są one w pewnym stopniu odzwierciedleniem popularności danych modeli w zeszłym roku jak i też Waszych preferencji zakupowych. Mamy też świadomość, że część głosów odnosiła się d...


Przyszedł czas na najciekawszą część ankiet, które przeprowadziliśmy w zeszłym roku, czyli na wyniki Waszego głosowania. Są one w pewnym stopniu odzwierciedleniem popularności danych modeli w zeszłym roku jak i też Waszych preferencji zakupowych. Mamy też świadomość, że część głosów odnosiła się do chęci posiadania danego urządzenia mimo, że w danej chwili korzystaliście z innych pozycji. Dla porównania więc i też na Wasze życzenie spróbujemy zestawić te wyniki ze statystykami odwiedzin Antyweba z urządzeń mobilnych odnotowanych w Google Analytics.

Tabletem roku wg Czytelników Antyweb został Google Nexus 7

Zaczynamy od głosowania na tablet roku. W ankiecie wzięło udział 1,667 osób. Zdecydowanie wygrał Google Nexus 7 - 37.13% (619 głosów). Na drugim miejscu iPad 4 - 17.34% (289 głosów), zaraz za nim iPad Mini - 15.12% (252 głosów).

Smartfonem roku wg Czytelników Antyweb został Samsung Galaxy S III

Głosowanie na smartfon roku zgromadziło więcej chętnych, mianowicie, oddaliście 1,892 głosów. Tutaj zdecydowanie wygrał Samsung Galaxy S III, czyli znowu urządzenie z Androidem - 27.7% (524 głosów). Dalej już mamy iPhone 5 - 18.45% (349 głosów), Google Nexus 4 - 17.18% (325 głosów) oraz Nokia Lumia 920 - 15.59% (295 głosów).

W obydwu ankietach zwyciężyło więc urządzenie mobilne z Androidem. Widać to też w naszych statystykach odwiedzin, niestety GA sumuje w tej kategorii zarówno tablety jak i smartfony, rozbijając jedynie urządzenia z iOS na pokładzie.

Tak więc na blisko 8 milionów odwiedzin w zeszłym roku, milion z nich należało do urządzeń mobilnych. W rozbiciu na systemy operacyjne wyglądało to następująco:

Problem pojawia się, gdy chcemy posegregować te wyniki według marki urządzenia - na drugim miejscu, czyli spora liczba, mamy pozycję "not set".

Podobnie jest w rozbiciu na konkretne modele.

Biorąc jednak pod uwagę pierwszą tabelkę, z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że większość z tych niezidentyfikowanych urządzeń należy do smartfonów i tabletów z Androidem, które wygenerowały ponad połowę wszystkich odwiedzin mobilnych na Antyweb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu