Facebook

Unikacie spoilerów jak tylko się da? Już niebawem na Facebooku będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek

Kamil Świtalski
Unikacie spoilerów jak tylko się da? Już niebawem na Facebooku będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek
5

Jesteście wściekli że kolejny raz wasi znajomi odebrali wam przyjemność z oglądania filmu przez spoilery? Już niebawem Facebook pozwoli się z nimi skutecznie rozprawić. Nareszcie będziemy mogli je bez problemu ukryć!

Spoilery, ach — spoilery! Dla wielu poznanie zakończenia serialu, książki czy innego dzieła popkultury to tragedia z prawdziwego zdarzenia. Ja jestem z tych, dla których wieść kto zabił nie jest końcem świata. W żaden sposób też nie zabija też dla mnie przyjemności z dalszego oglądania — powiedziałbym nawet, że wręcz przeciwnie — bo skupiam się wówczas na nieco innych aspektach i przyglądam się szczegółom. To także powód, dla którego lubię do pewnych treści powracać znając już doskonale zakończenie historii — w przypadku książek zwracam wówczas uwagę na zupełnie inne elementy, niż za pierwszym razem. No i co tu dużo gadać: nawet naukowcy twierdzą, że spoilery pozwalają bardziej cieszyć się z filmów! Jeżeli jednak należycie do grupy, która robi co tylko w waszej mocy by uniknąć spoilerów, to Facebook przygotowuje funkcję, którą będziecie zachwyceni!

Dane użytkowników Facebooka w rękach chińskich twórców smartfonów. Nowa afera?

Facebook pomoże uniknąć spoilerów

Najświeższe informacje od Facebooka przynoszą informacje na temat nowej opcji, która pomoże uniknąć poznania zakończenia filmu, albo uchowania się przed całą masą wpisów na temat, który nas kompletnie nie interesuje. Nazywać ma się ona Keyword Snooze, czyli po prostu wyciszanie słów kluczowych. Po dodaniu takich słów, czy nawet całych fraz, do naszych filtrów — żadne wpisy w których bedą się pojawiać, nie wyświetlą się na naszej tablicy. Automatycznie zatem szansa na ominięcie spoilerów wzrasta — chociaż Facebook to nie jest jedyne miejsce, gdzie można na takie trafić. Tak łatwo nie pozbędziemy się już wpisów w RSS, czy też nie wyciszymy ludzi dyskutujących głośno na temat ostatniego odcinka Gry o Tron w komunikacji miejskiej. Mimo wszystko to krok w bardzo fajnym, moim zdaniem, kierunku.

Blokada już teraz testowana jest wśród wąskiego grona użytkowników, którzy mogą w prosty sposób ustawiać filtry. Jak w praktyce będzie działało wyciszanie słów kluczowych? Po podaniu interesujących nas fraz, serwis na 30 dni zablokuje je na naszych tablicach — po tym czasie zaś automatycznie wypadną z tej czarnej listy. Powód jest niezwykle prozaiczny — to wszystko ze względu na to, abyśmy nie zapomnieli ich po tym czasie odblokować!

Facebook Messenger będzie wyświetlał nam wideo reklamy, z autoodtwarzaniem

Aż dziw bierze, że tak długo kazano nam na nią czekać

Opcja nakładania takich filtrów to żadna magia — przecież nie od dziś jest obecna w innych serwisach społecznościowych. Tym bardziej dziwi mnie to, że Facebook tak późno zdecydował się zareagować i zaserwować analogiczne rozwiązanie także u siebie — w końcu są najwięksi na rynku. Zatem potencjalna szansa na to, by trafić tam na spoilery które mogą niektórym zepsuć zabawę — szczególnie w szale premier — są ogromne. No nic, lepiej późno, niż wcale, prawda?

Źródło: Business Insider

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu