Facebook

Wkurza Cię Messenger na iOS? Spokojnie, nas też - i wiemy co się stało

JS
Jakub Szczęsny
14

Nawet wielkim gigantom technologicznym nie zawsze wszystko się udaje. Microsoft potrafi doszczętnie zepsuć aktualizacje dla swojego systemu operacyjnego - Windows 10, a Facebook... zaliczył ogromną wpadkę z Messengerem na iOS. Jak donosi wielu użytkowników, od najnowszej aktualizacji program jest właściwie nieużywalny.

Użytkownicy donoszą, że Messenger dla iOS często zawiesza się w nieoczekiwanych momentach, zwłaszcza wtedy, gdy powracamy do niego po pracy w innej aplikacji. Co więcej, niektórzy donoszą o tym, że w trakcie wchodzenia w powiadomienia aplikacja często powraca do głównego ekranu iOS. Facebook otrzymał tak dużo zgłoszeń o tym błędzie, że postanowił zbadać przyczynę tego stanu rzeczy.

Facebook już zdołał naprawić wadliwego Messengera, do Apple została wysłana aktualizacja oznaczona numerem 170.1 i to ona wkrótce powinna naprawić błąd. Jeżeli jeszcze nie aktualizowaliście Messengera i pracujecie na wariancie sprzed 170.0, wstrzymajcie się z uaktualnianiem do czasu, aż poprawka oficjalnie pojawi się w AppStore.

Jak podaje The Verge, łatka powinna pojawić się nawet w ciągu najbliższych godzin. Do tego czasu ci, którzy niestety zaktualizowali Messengera będą borykać się z nieoczekiwanymi crashami aplikacji. Nie oznaczają one, że w ogóle nie da się z programu korzystać, ale jest to znacząco utrudnione - szczególnie, jeżeli często przełączacie się między uruchomionymi na urządzeniu aplikacjami. Cóż, Facebookowi tym razem się nie udało - cieszmy się, że dzięki zintegrowanym z systemami sklepom z aplikacjami aktualizacje są dostarczane bardzo szybko.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: