Facebook

Już możecie się złościć. Relacje FB zawitają także na komputery

Kamil Świtalski
Już możecie się złościć. Relacje FB zawitają także na komputery
2

Wszyscy wiedzieliśmy że było to tylko kwestią czasu. Ulubiona funkcja mobilnego Facebooka, czyli tamtejsze Relacje, zawitały także do "dużej", komputerowej, wersji portalu społecznościowego.

Relacje na Facebooku

Relacje na Facebooku, czy — jak wolicie — Facebook Stories to jedna z tych funkcji, która została w portalu społecznościowym Zuckerberga przyjęta wyjątkowo chłodno. O ile Instagramowicze dość szybko do niej przywykli, chętnie dodają na nią materiały — a jeszcze chętniej oglądają — o tyle w przypadku Facebooka sprawy są nieco bardziej skomplikowane. To platforma która nie kojarzy się głównie z grafikami i filmikami, dlatego jej użytkownicy jednoznacznie uznali, że to już za dużo. I są średnio zadowoleni z tego typu rozwiązania. Rozwiązania, które dotychczas dostępne było wyłącznie w mobilnej wersji serwisu — a teraz docierają także do pełnej wersji serwisu. Chociaż na ten moment wyłącznie w formie testu.

Facebookowe Relacje także na ekranie komputera

Pierwsi szczęśliwcy którzy załapali się na beta testy, już teraz mogą oglądać Relacje zamieszczane przez swoich znajomych. Jak to działa w "dużej" wersji na ekranie komputera? W prawej kolumnie serwisu na samym górze widnieć będzie nowe pole z relacjami, a tam dobrze już wszystkim znane okrągłe awatary. Wybierając jeden z nich otworzymy relację naszego znajomego. Ot, cała tajemnica.

Sprawdź też: Jak usunąć relacje z FB

Szansa na większą popularność? Kto wie

Snapchat znalazł się w trudnej sytuacji — Facebook i spółka właściwie bez skrupułów skopiowali jego kluczowe funkcje i zaimplementowali w swoich produktach. I choć na Instagramie liczby rosną w gwałtownym tempie, tego samego nie można już powiedzieć o Facebooku. Czy dodanie ich w "pełnej" wersji strony ma szansę poprawić ich popularność? Szczerze — na ten moment wydaje mi się, że po prostu kolejny raz zdenerwują swoich wiernych użytkowników. Ale kto wie, może się mylę?

Źrodło: Tech Crunch

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu