Felietony

Facebook pomoże znaleźć Ci nowych znajomych w pobliżu

Grzegorz Ułan
Facebook pomoże znaleźć Ci nowych znajomych w pobliżu
8

Głównym zamysłem Seana Parkera, który na początku czerwca uruchamiał nowy serwis Airtime, było wspomóc użytkowników Facebooka w powiększaniu swojego grona znajomych o podobnych zainteresowaniach. Rzeczywiście Facebook w obecnym kształcie nie sprzyjał temu ani nie udostępniał podobnych funkcji....


Głównym zamysłem Seana Parkera, który na początku czerwca uruchamiał nowy serwis Airtime, było wspomóc użytkowników Facebooka w powiększaniu swojego grona znajomych o podobnych zainteresowaniach. Rzeczywiście Facebook w obecnym kształcie nie sprzyjał temu ani nie udostępniał podobnych funkcji.

Do dzisiaj. Użytkownicy iOS oraz Androida po ostatniej aktualizacji aplikacji mobilnej znajdą nową opcję w zakładce "Szukaj znajomych" - "Znajdź znajomych w pobliżu". Funkcja ta działa też na mobilnych stronach Facebooka. Założyłem fikcyjne konto, by sprawdzić jak to działa.

Okazuje się, iż wystarczy, aby osoby znajdujące się w pobliżu, uruchomiły tę zakładkę lub weszły na stronę fb.com/ffn, by po chwili pokazały nam się na tej liście. Niezależnie od tego czy są już naszymi znajomymi czy nie.

Po dodaniu do listy od razu otrzymujemy zaproszenie do dodania do listy od nowego "znajomego". Fakt, iż aby do tego doszło, również musimy być w tej zakładce lub na podanej stronie, czyli być bezpośrednio zainteresowani ich pozyskaniem, sprawia że to ciekawe rozwiązanie, które w nieinwazyjny sposób dla osób, których zupełnie to nie interesuje, uzupełnia ten serwis o funkcję, której w nim do tej pory brakowało, myślę, że dla znacznej grupy użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook