Felietony

Co się dzieje w Sieci w ciągu minuty? Infografika DOMO odpowiada na wiele pytań

Maciej Sikorski
Co się dzieje w Sieci w ciągu minuty? Infografika DOMO odpowiada na wiele pytań
4

Infografiki stają się ostatnimi czasy niezwykle popularnym sposobem prezentowania informacji, dotyczących otaczającej nas rzeczywistości. Zwłaszcza tej internetowej. Tym razem firma analityczna DOMO postanowiła pokazać, co dzieje się w Sieci w ciągu każdej minuty. W czasie kiedy Wy czytacie ten teks...

Infografiki stają się ostatnimi czasy niezwykle popularnym sposobem prezentowania informacji, dotyczących otaczającej nas rzeczywistości. Zwłaszcza tej internetowej. Tym razem firma analityczna DOMO postanowiła pokazać, co dzieje się w Sieci w ciągu każdej minuty. W czasie kiedy Wy czytacie ten tekst, w Internecie pojawi się sporo innych artykułów. Ile dokładnie?

Zacznijmy właśnie od WordPressa, który powinien być nam wszystkim dość bliski. W ciągu 60 sekund pojawia się 347 nowych wpisów na WP, a to oznacza prawdziwą rzekę mniej lub bardziej interesujących informacji, spośród których trzeba wybierać te najbardziej wartościowe. Póki co zostańmy przy mniejszych liczbach: każda minuta to 217 nowych użytkowników Internetu mobilnego (należy przypuszczać, iż w najbliższych latach wskaźnik ten poważnie wzrośnie za sprawą dynamicznego rozwoju rynku smartfonów i tabletów) oraz kolejnych 571 stron internetowych.

Miłośnicy YouTube’a mogą tam spędzać całe dnie, ale i tak potrzebowaliby zyliona lat na przebrnięcie przez zgromadzone do tej pory filmy. Każda minuta to kolejne 48 godzin materiałów wideo dodanych do popularnego serwisu. Na filmach życie się jednak nie kończy – rzućmy okiem na zdjęcia. W ciągu minuty użytkownicy serwisu Flickr dodają do niego 3125 nowych fotografii. Podobną liczbę można odnotować przy Instagramie (użytkownicy udostępniają w ciągu minuty 3600 zdjęć).

Czas na pieniądze w Sieci. Każde 60 sekund oznacza 272 tys. dolarów wydanych na zakupy online. To 4,5 tys. dolarów w ciągu sekundy lub 391 mln dolarów w ciągu dnia. Suma całkiem sporo, ale z pewnością najbliższe kwartały poważnie poprawią wyniki – być może duży wpływ na poprawę wskaźników będzie miał s-commerce. Skoro jesteśmy już przy pieniądzach, to spójrzmy na ciekawostkę związaną z najdroższa firmą świata – Apple. Użytkownicy sprzętu korporacji z Cupertino w każdej minucie dokonują 47 tys. pobrań aplikacji, a to oznacza oczywiście niemałe pieniądze płynące na konta amerykańskiej korporacji oraz współpracujących z nią deweloperów.

Ktoś z Was wysłał przed chwilą maila albo napisał wiadomość na Twitterze? Zdziwicie się, ile osób zrobiło to samo. Każda minuta to ponad 204 mln wysłanych maili oraz 100 tys. nowych tweetów. Dotarliśmy do sieci społecznościowych, więc nie może zabraknąć informacji, dotyczących Facebooka. W tym przypadku wzięto pod uwagę liczbę share’ów i like’ów. W pierwszym przypadku ich liczba wyniosła ponad 684 tys. w każdej minucie, w tym samym czasie różnego typu organizacje i marki otrzymują blisko 35 tys. like’ów od użytkowników FB.

Na koniec poczciwy wujaszek Google – gdy czytaliście ten tekst, najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka dokonała kilku milionów wyszukań. Dokładnie było ich około 2 mln w ciągu minuty. Co zrobiło na Was największe wrażenie?

Foto: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

infografika