Facebook

Facebook na święta: nowa aplikacja, odpicowany Messenger i śnieżne kule

Tomasz Popielarczyk
Facebook na święta: nowa aplikacja, odpicowany Messenger i śnieżne kule
9

Korzystacie z naklejek w Messengerze od Facebooka? Na przestrzeni lat ich baza urosła i dziś liczy kilkaset różnych pozycji podzielonych na tematyczne kategorie - niektóre nawet bardzo dziwne i osobliwe. Teraz będziemy mogli zrobić z nich nieco inny użytek, bo serwis zapowiedział nową aplikację mobi...

Korzystacie z naklejek w Messengerze od Facebooka? Na przestrzeni lat ich baza urosła i dziś liczy kilkaset różnych pozycji podzielonych na tematyczne kategorie - niektóre nawet bardzo dziwne i osobliwe. Teraz będziemy mogli zrobić z nich nieco inny użytek, bo serwis zapowiedział nową aplikację mobilną - Stickered for Messenger. Z czym to się je?

Wydanie nowej, osobnej aplikacji mobilnej tuż przed świętami jest niewątpliwie zaskakującym ruchem ze strony Facebooka. Stickered for Messenger ma zadebiutować w sklepach AppStore i Google Play w ciągu nadchodzących dni. Nazwa jest nieprzypadkowa, bo za produkt odpowiada ten sam zespół, który tworzy komunikator Facebooka. W związku z tym Stickered będzie też z nim bardzo mocno zintegrowany. Ale przejdźmy do konkretów.

Stickered for Messenger ma być prostym edytorem zdjęć, który pozwoli nam na doklejanie naklejek z bazy Messengera do wykonanych fotografii. Mogą to być emotikony, humorystyczne dialogi, chmurki komiksowe i wiele, wiele innych - sami pewnie lepiej ode mnie wiecie, co się kryje w czeluściach sklepiku z naklejkami Facebooka. Gotowe projekty będzie potem można potem szybko przesłać za pomocą Messengera.

To nie jedyna nowość na święta od Facebooka. Delikatny lifting czeka również główną aplikację komunikatora. Chat Heads mają niebawem być stylizowane na śnieżne kule, a nasze zdjęcia otrzymają specjalne ramki. Dodana zostanie również nowa, świąteczna paczka z naklejkami. Powinniście je zobaczyć już niebawem, w zbliżającej się aktualizacji. A skoro o tym mowa, to Facebook przygotowuje się również do wyposażenia komunikatora w szereg innych nowości - w tym zupełnie odświeżone animacje, które właśnie zadebiutowały w wersji beta.

Zmienił się również sposób wyświetlania tego, kto z naszych rozmówców zobaczył daną wiadomość - nowy mechanizm nosi nazwę FacePile. Świetnie przedstawiono to na wideo promocyjnym. Poniżej wrzucam też zrzuty ekranu z rodzimej wersji językowej. Widać na nich jak zmienia się ikonka w miarę aktywności naszego rozmówcy - najpierw pojawił się wskaźnik "wysłana", potem "dostarczona", a na końcu awatar osoby, która wyświetliła wiadomość.

Trwają również prace nad wdrożeniem systemu płatności. To wszystko jednak prawdopodobnie zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Pierwsze zapowiedzi tego rozwiązania pojawiły się już w październiku. Ma ono być widoczne jako znaczek dolara, a od każdej sumy serwis będzie pobierał prowizję. Prawdopodobnie jednak na początku dostęp do niego uzyskają jedynie mieszkańcy USA.

Trudno traktować te nowości inaczej niż ciekawostkę. Stickered wydaje się prostą aplikacją, za pomocą której stworzymy zabawne wirtualne kartki świąteczne (i nie tylko), a po tygodniu pewnie o niej zapomnimy i usuniemy. Z drugiej strony cieszy fakt, że Facebook nie pakuje takich efekciarskich dodatków do głównej aplikacji i daje użytkownikom wybór. Ja już wiem, że na pewno tego programu nie ściągnę i dobrze, że nikt nie będzie mi się z nim narzucał.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu