Facebook

Facebook Messenger też się zmienia, chyba na lepsze

Grzegorz Ułan
Facebook Messenger też się zmienia, chyba na lepsze
26

Walka o użytkowników mobilnych trwa w najlepsze. Z jednej strony Google ze swoim Hangouts, w tym tygodniu ze sporymi zmianami, z drugiej Facebook ze swoim Messengerem, wspieranym przez przejętego WhatsApp. A jak walka to i musi to iść w parze ze zmianami, które będą przyciągać nowych użytkownikó...

Walka o użytkowników mobilnych trwa w najlepsze. Z jednej strony Google ze swoim Hangouts, w tym tygodniu ze sporymi zmianami, z drugiej Facebook ze swoim Messengerem, wspieranym przez przejętego WhatsApp.

A jak walka to i musi to iść w parze ze zmianami, które będą przyciągać nowych użytkowników. Tak więc wczoraj zmian doczekała się mobilna wersja komunikatora od Facebooka. Od teraz bez wychodzenia z aplikacji zrobimy zdjęcie, prześlemy gotowe, podzielimy się obrazkami czy szybką notatką głosową, dzięki dodatkowemu menu pod polem wpisywania tekstu.

Całkiem udanym pomysłem jest opcja z wbudowanym aparatem, dzięki któremu błyskawicznie zrobimy zdjęcie podczas rozmowy w imię powiedzenia, że czasem zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów.

Przy okazji sprawdziłem jak idzie Facebookowi budowanie bazy numerów telefonów swoich użytkowników. Od jakiegoś czasu przy logowaniu do FBM pojawia się opcja powiązania konta z aktualnym numerem telefonu. Okazuje się, że jest dobrze, wypróbowałem kilkanaście numerów z podpisów korespondencji z mojej skrzynki pocztowej i bez problemu, na podstawie takiego numeru, dodawany jest kontakt do listy, ze zdjęciem i możliwością podglądu osi czasu na Facebooku.

Jeśli Facebook za czas jakiś połączy tę bazę z tą od WhatsApp (gdzie wymagane jest podawanie numerów telefonów), będzie to już pokaźna liczba użytkowników, którą można później rozbudowywać w nieskończoność, choćby poprzez system zaproszeń do wypróbowania aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu