Felietony

Straciłeś konto na Facebooku? Teraz Twoi znajomi pomogą Ci je szybko odzyskać

Grzegorz Ułan
Straciłeś konto na Facebooku? Teraz Twoi znajomi pomogą Ci je szybko odzyskać
23

Nie ma chyba dnia, w którym gdzieś w tej globalnej sieci nie zdarzyłby się przypadek przejęcia konta na Facebooku, czy to dla żartów czy w bardziej poważniejszych i dotkliwszych w skutkach celach. Zwykle proces odzyskiwania konta był mocno skomplikowany i długi w realizacji. Od dziś Facebook postano...

Nie ma chyba dnia, w którym gdzieś w tej globalnej sieci nie zdarzyłby się przypadek przejęcia konta na Facebooku, czy to dla żartów czy w bardziej poważniejszych i dotkliwszych w skutkach celach. Zwykle proces odzyskiwania konta był mocno skomplikowany i długi w realizacji. Od dziś Facebook postanowił udostępnić wygodną i szybką opcję odzyskania konta z pomocą naszych znajomych.

Wystarczy w ustawieniach zabezpieczeń wprowadzić od 3 do 5 zaufanych znajomych, do których w razie takiej potrzeby wysłane zostaną kody zabezpieczeń.

Oczywiście najważniejszą tu kwestią jest, abyśmy mieli z nimi zawsze kontakt, najlepiej telefoniczny. W przypadku utraty dostępu do swojego konta korzystamy z opcji "Zaufanych znajomych" i kontaktujemy się z nimi, a Facebook wysyła do nich potrzebne kody. Po wprowadzeniu wszystkich trzech odzyskujemy z powrotem swoje konto.

Nie przez przypadek jest wymóg od 3 do 5 takich osób. Jeśli nawet wybierzemy trzech, a przejmujący konto uzyska dostęp do tych ustawień, nie będzie w stanie zebrać odpowiedniej wymaganej liczby zaufanych kont.

Opcja dostępna jest już dla wszystkich użytkowników, z tym że wymagana jest zmiana języka interfejsu Facebooka na angielski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook