Felietony

Straciłeś konto na Facebooku? Teraz Twoi znajomi pomogą Ci je szybko odzyskać

Grzegorz Ułan
23

Nie ma chyba dnia, w którym gdzieś w tej globalnej sieci nie zdarzyłby się przypadek przejęcia konta na Facebooku, czy to dla żartów czy w bardziej poważniejszych i dotkliwszych w skutkach celach. Zwykle proces odzyskiwania konta był mocno skomplikowany i długi w realizacji. Od dziś Facebook postano...

Nie ma chyba dnia, w którym gdzieś w tej globalnej sieci nie zdarzyłby się przypadek przejęcia konta na Facebooku, czy to dla żartów czy w bardziej poważniejszych i dotkliwszych w skutkach celach. Zwykle proces odzyskiwania konta był mocno skomplikowany i długi w realizacji. Od dziś Facebook postanowił udostępnić wygodną i szybką opcję odzyskania konta z pomocą naszych znajomych.

1

Wystarczy w ustawieniach zabezpieczeń wprowadzić od 3 do 5 zaufanych znajomych, do których w razie takiej potrzeby wysłane zostaną kody zabezpieczeń.

2

Oczywiście najważniejszą tu kwestią jest, abyśmy mieli z nimi zawsze kontakt, najlepiej telefoniczny. W przypadku utraty dostępu do swojego konta korzystamy z opcji "Zaufanych znajomych" i kontaktujemy się z nimi, a Facebook wysyła do nich potrzebne kody. Po wprowadzeniu wszystkich trzech odzyskujemy z powrotem swoje konto.

3

Nie przez przypadek jest wymóg od 3 do 5 takich osób. Jeśli nawet wybierzemy trzech, a przejmujący konto uzyska dostęp do tych ustawień, nie będzie w stanie zebrać odpowiedniej wymaganej liczby zaufanych kont.

Opcja dostępna jest już dla wszystkich użytkowników, z tym że wymagana jest zmiana języka interfejsu Facebooka na angielski.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook