Polska

Euro 2016 - polskie serwisy sportowe w liczbach

Grzegorz Ułan
Euro 2016 - polskie serwisy sportowe w liczbach
4

Okazuje się, że zmagania piłkarzy na stadionach Francji przyciągają użytkowników nie tylko przed telewizory, ale i również do serwisów sportowych. Tłumaczyć to można faktem, że nie wszystkie mecze są pokazywane w otwartych kanałach telewizji, jak i tym, że niewiele osób byłoby w stanie obejrzeć wszystkie mecze.

Łatwiej i szybciej sprawdzić to na stronach internetowych, gdzie czołowe polskie serwisy udostępniają tekstowe relacje live z każdego meczu. Osobiście najbardziej wizualnie podobają mi się relacje na WP SportoweFakty. Kolejne wpisy pojawiają się często i automatycznie. Problem mają jedynie z odświeżaniem aktualnego wyniku na górnej belce, tu często trzeba ręcznie odświeżyć stronę, co może być utrudnieniem, kiedy aktualnie robimy coś innego na komputerze, a czasem tylko zerkamy na aktualny wynik.

Niemniej podobnie te relacje oceniają internauci. WP SportoweFakty przyciąga jak na razie najwięcej użytkowników w czasie Euro 2016 (na podstawie danych przygotowanych przez Gemiusa). W miniony weekend, w którym Polacy rozgrywali swój pierwszy mecz, mógł pochwalić się średnią liczbą odwiedzin na poziomie 1,4 mln użytkowników. Odpowiednio w piątek 962 tys, sobota - 1,3 mln, a w dzień meczu Polaków, czyli w niedzielę - 1,9 mln użytkowników.

Porównując odwiedziny we wszystkich czołowych serwisach sportowych sprzed Euro 2016 i w trakcie widać olbrzymi skok. W weekend poprzedzający start mistrzostw łącznie odwiedziło te serwisy 2,4 mln użytkowników, a w minioną niedzielę aż 4,6 mln.

Na koniec zobaczmy jeszcze jak to wyglądało w odsłonach dla wszystkich najpopularniejszych polskich serwisów sportowych - od 3 czerwca do 12 czerwca.

Filipe Frazao / Shutterstock.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu