Polska

Yanosik uruchamia konkurencję dla BlaBlaCar! Tanie Linie Samochodowe...

Grzegorz Ułan
Yanosik uruchamia konkurencję dla BlaBlaCar! Tanie Linie Samochodowe...
19

Mój tekst informujący o wprowadzeniu obowiązkowych opłat za rezerwację w BlaBlaCar spotkał się z Waszym dużym odzewem, gdzie głównie wyrażaliście swoje niezadowolenie z tego pomysłu. W komentarzach pojawiały się propozycje przejścia do grup na Facebooku, gdzie kierowcy ogłaszają się z takimi ofertami wspólnych przejazdów bez opłat. Padł też pomysł założenia całkiem nowego serwisu o podobnym przeznaczeniu, co BlaBlaCar.

Okazuje się, że pomysł ten podchwycił Yanosik, czyli twórcy nawigacji do samochodów informującej dodatkowo o fotoradarach czy patrolach Policji. To też przede wszystkim duża społeczność kierowców, którzy korzystają z tej aplikacji. Siłą rzeczy więc, to doskonałe pole do dodatkowej opcji wspólnych przejazdów. Usługa dopiero co wystartowała, niewiele jeszcze można o niej powiedzieć, prócz tego, że już działa.

Twórcy oznajmili jej uruchomienie społeczności Wykopu. Na stronie YanosikTLS niewiele jest jeszcze wyjaśnione, prócz tego, że nie będą pobierali prowizji od wspólnych przejazdów.

Udało mi się też znaleźć na razie jedną trasę, na której ogłosił się już jeden z kierowców - Warszawa - Pułtusk. Cena za przejazd dla jednej osoby to 8 zł.

Porównując to z przejazdami z BlaBlacar wychodzi podobnie cenowo, ale pamiętajmy, że minimalna prowizja za rezerwację to 3 zł. (Dzięki Mossak za info)

Nie zabrakło też aplikacji mobilnej, na razie tylko na Androida, do pobrania z Google Play.

Jeżeli macie już konto w aplikacji Yanosik, nie musicie zakładać dodatkowego, można się zalogować na dane z tej aplikacji. Patrząc po reakcjach na Wykopie czy komentarzach w Google Play, można powiedzieć, że zagwarantowali sobie całkiem dobry start i przychylność użytkowników, to ważne na początek. Zobaczymy z czasem, jak to się przełoży na popularność nowej usługi i czy przede wszystkim podbierze użytkowników z BlaBlaCar.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu