Startups

Polskie Brainly kupuje amerykańskiego konkurenta - OpenStudy!

Grzegorz Ułan
Polskie Brainly kupuje amerykańskiego konkurenta - OpenStudy!
0

Nie tak dawno pisałem Wam o zakupie hiszpańskiego konkurenta przez polski startup DocPlanner.com (który w Polsce działa jako ZnanyLekarz.pl). Na koniec tamtego wpisu wyraziłem nadzieję na kolejne śmiałe przejęcia zagranicznych firm przez polskie startupy. Dziś dostaliśmy informację o zakupie OpenStudy przez Brainly (które w Polsce działa jako Zadane.pl).

Kwoty transakcji nie ujawniono, ale można podejrzewać, że to efekt ostatniej inwestycji Naspersa w ten startup i zapewne znaczna część z tej kwoty mogła zostać przeznaczona na to przejęcie.

OpenStudy nie jest zbytnio znany w Polsce, przytoczę więc parę słów o tym serwisie, o którym mówi Michał Borkowski, CEO w Brainly:

OpenStudy zostało założone przez dwójkę profesorów z Emory University i Georgia Tech - Preetha i Ashwin Ram. Para ta rozumiała wartość wzajemnej pomocy pomiędzy uczniami i wymiany wiedzy między nimi, więc stworzyli narzędzie, które pozwalało tę współpracę rozwijać. Wraz z przejęciem OpenStudy, Brainly powiększa swoją społecznościową platformę do wymiany wiedzy dla uczniów. Będą oni mogli także skorzystać z poszerzonej bazy by dalej podążać za swoimi zainteresowaniami, a do tego dobrze się bawić.

A tak o tym przejęciu wypowiada się Preetha Ram, CEO i współzałożycielka OpenStudy:

Połączenie sił z Brainly było dla nas oczywiste. Między naszymi platformami istnieje synergia i nasze cele się pokrywają: pragniemy poprawić sposób, w jaki uczniowie zdobywają wiedzę poza szkołą. Razem z Brainly możemy zaoferować naszym uczniom dostęp do o wiele większej społeczności, która będzie pomagać im z problemami.

Co ciekawe Ashwin Ram, współzałożyciel OpenStudy, który jest mężem Preethy, rozpoczął właśnie współpracę z Amazonem przy projekcie Alexa AI, gdzie pracować będzie nad sztuczną inteligencją. Nam pozostaje pogratulować Brainly tego przejęcia, no i… czekamy na więcej w wykonaniu polskich firm:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu