Polska

Nie regulujcie odbiorników - Muzo FM to teraz Eska Rock

Grzegorz Ułan
Nie regulujcie odbiorników - Muzo FM to teraz Eska Rock
2

Półtora roku od przejęcia przez Grupę ZPR Media od Polsatu radia Muzo FM, od dziś na falach tej stacji można usłyszeć w 9 miastach Polski stację Eska Rock.

Zmiany właścicielskie w polskich rozgłośniach to bardzo długi proces w naszych kraju, patrz: Agora –> Eurozet. Przekonała się też o tym Grupa ZPR Media, na szczęście w końcu się udało i od dziś Eska Rock pojawiła się na 9 nowych częstotliwościach w największych miastach Polski.

Zbyszek Frączek, dyrektor programowy radia Eska Rock:

Niezwykle się cieszę, że formuła programowa, którą wraz z zespołem realizujemy z powodzeniem od 10 lat na najbardziej konkurencyjnym rynku w Warszawie, będzie od dziś docierać do słuchaczy i fanów rocka w innych miastach w Polsce. Mieliśmy bardzo dużo sygnałów od słuchaczy, że czekają na nasz program z dużą niecierpliwością.

Częstotliwości radia Eska Rock

Na jakich falach można od dziś słuchać radia Eska Rock? Lista miast i częstotliwości, przedstawia się następująco:

  • Warszawa - 93,3 FM oraz 102 FM
  • Łódź - 102,3 FM
  • Kraków - 104,9 FM
  • Wrocław - 103,7 FM
  • Bydgoszcz - 90,5 FM
  • Poznań - 93,9 FM
  • Gdańsk - 93,9 FM
  • Kielce - 92,9 FM
  • Olsztyn - 92,4 FM

Skąd dwie częstotliwości w stolicy? W Warszawie Eska Rock nadawała już wcześniej na falach 93,3 FM. Początkowo po przejęciu Muzo FM planowano na tej częstotliwości uruchomić nową rozgłośnię lokalną, jednak na ten moment to się nie wydarzyło.

Hirek Wrona:

Radio było, jest i będzie moją największą medialna miłością. To teatr wyobraźni, w którym można opowiadać o pięknej muzyce wydanej bajecznie na płytach. Ta bajka wciąga słuchacza w tajemniczą interakcję z prowadzącym. Są i blisko i daleko od siebie, ocierają się o intymność pozostając sobie obcym. Jazz jest najlepszym gatunkiem muzycznym do pielęgnowania tych magicznych relacji. Nowy Orlean – gdzie powstał – do dziś jest wciągającym, pełnym funkującej atmosfery i tętniący nieziemskim groovem miastem. Witam w Kind of Jazz.

Wraz z pojawieniem się radia Eska Rock w 9 miastach Polski, pojawią się też nowe głosy, między innymi Hieronima Wrony, który poprowadzi audycję „Kind of jazz” - wbrew tytułowi poświęconej nie tylko jazzowi, ale i innym gatunkom muzycznym.
Źródło: Eska Rock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news