Akcja Partnerska

Jak uruchomić eSIM w Orange? Poradnik krok po kroku

PW
Paweł Winiarski
15

Dopiero co Orange poinformował, że startuje z eSIMem, postanowiliśmy więc sprawdzić czy faktycznie uruchomienie takiego rodzaju karty SIM jest proste. Zapraszamy na nasz materiał, który możecie przy okazji traktować jako poradnik.

Za kilka lat klasyczne karty SIM przejdą do lamusa, a na ich miejsce zajmie czip zaimplementowany do smartfona - lub innego urządzenia dającego dostęp do internetu mobilnego. Pierwszy w naszym kraju z obsługą eSIM wystartował Orange, który póki co oferuje tę usługę dla posiadaczy najnowszych iPhonów, w dalszych planach są również smartwatche. Pewnie część osób stwierdzi - "eeee, to sporo roboty, niby mam odpowiedni smartfon i mogę, ale sobie daruję". Zupełnie niepotrzebnie - przygotowaliśmy materiał, w którym wyjaśniamy krok po kroku jak to zrobić. A jeśli nam się udało bez żadnych problemów, na pewno uda się również Wam.

Od lat obserwujemy, jak rynek smartfonów ewoluuje. Firmy walczą o coraz mniejsze ramki, cieńsze urządzenia, lepsze podzespoły - a karty SIM jak były, tak są w swojej klasycznej, choć mniejszej niż kilka lat temu formie. Ale to wciąż technologiczny staroć, który może się okazać przeszkodą w dalszym rozwoju urządzeń mobilnych. Dlatego eSIM powinno się traktować jako kolejny etap ewolucji rynku mobile i któregoś dnia zapomnimy o klasycznych SIM-kach tak, jak zapomnieliśmy o fizycznych klawiaturach numerycznych, na których męczyliśmy się by napisać SMS-a.

Materiał powstał przy współpracy z Orange.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu