Google

Eric Schmidt, były CEO Google'a dostał pracę w... Pentagonie [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Eric Schmidt, były CEO Google'a dostał pracę w... Pentagonie [prasówka]
3

Eric Schmidt były szef Google'a, a obecnie członek zarządu spółki Alphabet został zatrudniony przez władze USA. W jakim celu?

Schmidt w Pentagonie

Były CEO ma być doradcą w departamencie obrony USA. Jego wiedza i doświadczenie mają pomóc w przekształceniu tego organu zgodnie z ideami przyświecającymi największym firmom technologicznym z Doliny Krzemowej. Schmidt wejdzie w skład 12-osobowej rady składającej się z indywidualności, które odniosły sukcesy w zarządzaniu prywatnymi lub publicznymi organizacjami. Nie będą oni współpracowali jednak przy planowaniu operacji militarnych. Ich rola ma sprowadzać się do usprawnienia i modernizacji działania departamentu. Władze chcą również utworzyć pewien pomost między Pentagonem a Doliną Krzemową, co w przyszłości pozwoli na szybsze wdrażanie innowacji.

Microsoft pokazuje siłę DirectX 12

Microsoft publikuje wideo promujące nową wersję DirectX. Na opublikowanym klipie zaprezentowano korzyści, jakie daje przejście na nową wersję bibliotek: niższe opóźnienia, płynniejsze działanie aplikacji, a także ogólną poprawę wydajności. DirectX 12 jest tym samym przedstawiany jako najlepsze rozwiązanie do zastosowań gamingowych na Windows 10. Być może promocja ta jest reakcją na niedawny debiut oficjalnej specyfikacji API Vulkan, która działa podobnie, a przy tym jest multiplatformowa.

Nadchodzi HTC One M10

HTC publikuje teaser będący zapowiedzią nowego smartfona, modelu One M10. Wideo opublikowano na kanale tureckiego oddziału firmy. Niestety nie uświadczymy na nim samego urządzenia. Jest to raczej forma zapowiedzi i próba podkręcania temperatury przed ujawnieniem kolejnych informacji. Z materiału wynika, że pracownicy tajwańskiej firmy dopełniają wszelkich starań, aby w tym roku pokazać telefon wyjątkowy. Oby miało to pokrycie w czynach.

Aktualizacja mobilnych Zdjęć Google

Nowa wersja Google Photos dla Androida powoli pojawia się w sklepie Play. Aplikacja nie wprowadza rewolucji. Twórcy przebudowali nieco nawigację, dodając dolną belkę - jest ona statyczna i stale widoczna na ekranie. Nie mamy zatem już sekcji, między którymi się przełączamy przesuwaniem palca. Cała nawigacja sprowadza się do tego dolnego panelu. Ponadto zrezygnowano z nazwy "Kolekcje", którą teraz zastąpiono bardziej klasycznym "Albumy". Ma to być reakcja na feedback ze strony użytkowników. Nowa wersja jest dostępna już na APK Mirror, a lada moment otrzymacie aktualizację za pośrednictwem sklepu Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu