VOD

Serial Netfliksa najlepszy na technicznych Emmy. Pokonał hity Disney'a i Marvela

KK
Konrad Kozłowski
3

Jak wiele z Was zwraca uwagę na aspekty techniczne seriali? Oceniacie je pod tym względem? Bo właśnie w kategoriach technicznych najlepszy okazał się "Gambit królowej" Netfliksa pokonując m. in. "The Mandalorian" i "WandaVision".

Obydwa seriale Disney+ to przykłady produkcji, które nie powstałyby dekadę czy dwie temu. Kluczową rolę odgrywają tu budżety i sposób dystrybucji, bo firma odpowiedzialna za dany tytuł może na nim zarabiać bez żadnych pośredników. Dlatego dopiero teraz możemy śledzić dalsze losy ulubionych bohaterów z dużych ekranów na tych nieco mniejszych, a sądząc po zapowiedziach niemalże każdej platformy, to dopiero początek takiego trendu.

Gambit królowej wygrał z The Mandalorian i WandaVision

gambit królowej recenzja

Jednak przynależność do znanego uniwersum nie zapewnia nikomu statuetek, bo wśród Creative Arts Emmy Awards triumfował "Gambit królowej", który pod względem liczby zdobytych nagród wyprzedził "The Mandalorian" w świecie Gwiezdnych Wojen oraz "WandaVision" z uniwersum Marvela. Popularnie zwane technicznymi Emmy są przyznawane za efekty specjalne, muzykę, montaż, charakteryzację, casting, a nawet fryzury i występy gościnne. "Gambit królowej" zdobył dziewięć statuetek, w tym za obsadę, muzykę i kostiumy. Po siedem nagród udało się zdobyć "The Mandalorian" oraz "Saturday Night Live", a trzy statuetki zdobyły "WandaVision", "Pose" oraz "Ted Lasso".

Netflix wyprzedza Disney+ i HBO Max

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wszystkie nagrody dla danej stacji/platformy, to tutaj wyłania nam się prawdziwy lider - Netflix uzbierał aż 34 nagrody, a na drugim miejscu znalazło się Disney+ z 13 statuetkami. Podium zamyka HBO/HBO Max z 10 Emmy, a zaraz za nim są NBC i Apple TV+ - każde po 7 nagród.

mandalorian złote globy 2021

Największa gala dopiero przed nami. W najbliższą niedzielę odbędzie się główna ceremonia, która będzie szeroko transmitowana w telewizji i pojawią się na niej największe gwiazdy branży. Jeśli techniczne Emmy miałyby cokolwiek zwiastować, to ewentualnym zwycięstwem Netfliksa w kilku głównych kategoriach nie powinniśmy być zaskoczeni. Jeśli wydarzy się inaczej, to będzie to świetny dowód na to, jak te ceremonie się od siebie różnią.

Źródło: Deadline

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu