Technologie

Elon Musk wykłada 10 mln dolarów, aby uchronić nas przed Skynetem [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
6

Jeżeli przeraża Was to, dokąd zmierza rozwój sztucznej inteligencji, mam dobre wiadomości. Elon Musk, założyciel Tesli, wsparł właśnie kwotą 10 mln dolarów Future of Life Institute - organizację zajmującą się tym, aby sztuczna inteligencja służyła ludziom, a nie na odwrót. Elon Musk wykłada 10 mln...

Jeżeli przeraża Was to, dokąd zmierza rozwój sztucznej inteligencji, mam dobre wiadomości. Elon Musk, założyciel Tesli, wsparł właśnie kwotą 10 mln dolarów Future of Life Institute - organizację zajmującą się tym, aby sztuczna inteligencja służyła ludziom, a nie na odwrót.

Elon Musk wykłada 10 mln dolarów, aby uchronić nas przed Skynetem

Future of Life Institute to organizacja, która zajmuje się badaniami nad sztuczną inteligencją. W dużym skrócie, jej działania mają zapobiec zbytniemu rozwinięciu AI w kierunku autonomicznego myślenia i realizacji scenariuszy znanych z filmów. Założyciel Tesli przeznaczył na ten cel 10 mln dolarów. Musk nie jest jedynym, który ostrzega przed rozwojem AI. Nie tak dawno, podobne zdanie wyraził Stephen Hawking, którego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. FLI zapowiada, że technologia sztucznej inteligencji dawno opuściła już mury uczelni i jest coraz częściej stosowana w przemyśle ciężkim i innych obszarach życia. Organizacja chce robić wszystko, aby jej implementowanie wiązało się tylko i wyłącznie z korzyściami dla ludzkości - jakkolwiek patetycznie by to nie brzmiało.

Google udostępnia obrazy Androida 5.0.2 dla Nexusów 7 i 10

Na serwerach Google'a można znaleźć już gotowe obrazy Androida 5.0.2 dla tabletów Nexus 7 (2013) oraz Nexus 10. Tym samym dołączają one do Nexusa 7 (2012), dla którego pliki udostępniono już wcześniej. Jest to build oznaczony numerem LRX22G. Żadnych większych zmian i nowości nie należy się raczej spodziewać. Nowy Android to przede wszystkim poprawki i ulepszenia mające podnieść stabilność oraz niezawodność systemu.

CDP.pl się zmienia

CDP.pl na oficjalnym blogu zapowiedziało duże zmiany. W dniach 19-23 stycznia ma nastąpić przerwa w działaniu serwisu spowodowana koniecznością przeniesienia wszystkich danych użytkowników oraz odświeżenia wyglądu serwisu. Jest to rezultat nowego etapu, jaki się właśnie zaczął dla firmy. W okresie modernizacji użytkownicy będą mogli dalej grać w gry i pobierać zakupione treści, ale wyłącznie za pomocą programu O.P.O.S. Warto zatem pomyśleć o pobraniu go wcześniej.

Zrzuty ekranu niebawem w Xboksie One

Xbox One wreszcie doczeka się funkcji wykonywania zrzutów ekranu. Zapowiedział to Phil Spencer w jednym z ostatnich, opublikowanych przez siebie klipów wideo. Szczegółów oraz daty premiery nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że 21 stycznia, podczas konferencji Microsoftu ma zostać ujawniona ogromna nowość dla Xboksa One. Co to będzie? Czyżby Windows 10 dla konsoli? A może gry z Xboksa One na pecetach?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu