Pomysł

Elektryzująca obudowa do iPhone’a

Filip Żyro
Elektryzująca obudowa do iPhone’a
4

Pamiętacie czasy, kiedy mówiło się, że telefon jest tak ciężki, że można nim zabić, albo że ta Nokia to znakomite narzędzie samoobrony? Postępująca miniaturyzacja sprawiła, że telefony stały się coraz lżejsze przez co trudno się nimi obronić, nawet jeżeli mówimy tak w żartach. Jednak firma Yellow Ja...

Pamiętacie czasy, kiedy mówiło się, że telefon jest tak ciężki, że można nim zabić, albo że ta Nokia to znakomite narzędzie samoobrony? Postępująca miniaturyzacja sprawiła, że telefony stały się coraz lżejsze przez co trudno się nimi obronić, nawet jeżeli mówimy tak w żartach. Jednak firma Yellow Jacket nadaje zupełnie nowe znaczenie terminowi telefon obronny.

Przyzwyczailiśmy się, że za pośrednictwem naszego telefonu możemy wykonywać coraz więcej czynności. Dziś telefon to nie tylko dzwonienie i pisanie smsów, lecz także nieograniczony wachlarz możliwości, jakie daje nawigowanie w Internecie za pośrednictwem telefonu. Telefon jest przedmiotem, bez którego nie wychodzimy z domu, tak samo jak bez portfela czy kluczy. Właśnie z tego powodu smartfon obrasta w coraz to nowe możliwości, jak zainstalowanie kluczyka do samochodu czy sprzężenie go z systemem zarządzającym inteligentnym domem. Kto jednak spodziewałby się, że może również stać się znakomitym narzędziem samoobrony za sprawą specjalnej obudowy?

Firma Yellow Jacket przygotowała specjalne rozwiązanie, które pozwala zmienić nasz telefon w paralizator. Producent obecnie oferuje obudowy dla iPhone'a 4 i iPhone'a 5, jednak w niedalekiej przyszłości mają również powstać egzemplarze dla wybranych telefonów z Androidem. Po założeniu takiego futerału, nasz telefon zmienia się w pełnoprawny paralizator. W zależności od modelu może razić prądem o napięciu 650,000 voltów w wersji dla iPhone'a 4 i 950,000 voltów dla iPhone'a 5. Paralizator dołączony do telefonu posiada własny akumulator, który może również służyć do podładowania naszego telefonu. Konstruktorzy przemyśleli również kwestie bezpieczeństwa. Paralizator zabezpieczony jest na dwa sposoby, co praktycznie uniemożliwia przypadkowe użycie. Wbrew pozorom obudowa Yellow Jacket nie jest jakaś wybitnie ciężka, bowiem waży 130 gramów. Największą zaletą obudowy jest jej element zaskoczenia, bowiem mało który napastnik bierze pod uwagę, że może być porażony telefonem komórkowym. Oczywiście nie trzeba chyba nadmieniać, że obudowa powstała nigdzie indziej, jak w USA.

Jeżeli mieszkamy w niebezpiecznej okolicy, albo obawiamy się o bezpieczeństwo naszej partnerki, warto zastanowić się nad obudową Yellow Jacket, która wydaje się być dobrą alternatywą, dla innych przedmiotów do obrony przed bandytami. Wersja dla iPhone'a 4 kosztuje 99 $, a do iPhone'a 5 149 $. Paralizatory w Polsce są legalne, jednak ich użycie jest dopuszczalne tylko w obronie koniecznej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhonepomysłiOS