Startups

Rubber - karabin inny niż wszystkie

Tomasz Krela
Rubber - karabin inny niż wszystkie
9

Kickstarter to niezaprzeczanie skarbnica niesamowitych pomysłów. Niektóre z nich szukają finansowania społecznościowego, by zbawić świat, inne natomiast chcą dostarczyć swoim produktem czystą i niczym nieograniczoną radość. Do tej ostatniej grupy można bezsprzecznie zaliczyć Rubber, czyli karabin ma...

Kickstarter to niezaprzeczanie skarbnica niesamowitych pomysłów. Niektóre z nich szukają finansowania społecznościowego, by zbawić świat, inne natomiast chcą dostarczyć swoim produktem czystą i niczym nieograniczoną radość. Do tej ostatniej grupy można bezsprzecznie zaliczyć Rubber, czyli karabin maszynowy strzelający gumkami recepturkami.

Tak, nie pomyliłem się, Rubber to prawdziwa maszyna zagłady miotająca gumkami. Wszak każdy z nas kiedyś o ile nie wciąż używał tego kawałka gumy do strzelania w różne przedmiotu...lub osoby. Nie ma się co oszukiwać. Z takiej "wymiany ognia" często ktoś wychodził z niewielkim uszczerbkiem na zdrowiu.

Rubber jest prostym urządzeniem wykonanym w głównej mierze ze sklejki brzozowej. Całość zasilana jest przy użyciu 5 baterii lub akumulatorków AA. Karabin jest w pełni automatyczny. W ciągu jednej sekundy może wystrzelić aż 14 gumek. Jednorazowo można na niego naciągnąć, czyli załadować magazynki aż 672 sztukami tej niecodziennej amunicji. Zasięg ognia karabinu wynosi 8 metrów.

Projekt powstał za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie. Jego pomysłodawcą jest Alexander Shpetniy, student uniwersytetu w Lugańsku, studiujący sztukę i wzornictwo. Trzeba przyznać, że nie zabrakło mu wyobraźni przy tworzeniu tego projektu, skierowanego raczej do starszych odbiorców. Mimo tego, że Rubber wygląda jak zabawka, to ciężko go do nich zaliczyć. Niestety nie jest znana siła, z jaką gumki są miotane przy pomocy tego karabinu. Jednak sądząc po materiale wideo - Rubber raczej nie będzie stanowił realnego zagrożenia dla zdrowia znajomych, czy współlokatorów.

Ten niecodzienny przykład ciekawego wzornictwa i wykorzystania odpowiednich materiałów, został w przedsprzedaży wyceniony na 85 dolarów. Jednakże w tej kwocie nie uwzględniono akcesorium do szybkiego ładowania broni, które wydaje się koniecznością przy sprawnym działaniu Rubbera, bo nie wyobrażam sobie naciągania 672 sztuk gumek recepturek, jedna po drugiej.

Rubber jest chyba jednym z najbardziej zaskakujących produktów, które można nabyć, wspierając zbiórkę prowadzoną w serwisach finansowania społecznościowego. Nie ulega wątpliwości, że produkt ten, mimo tego, że znajduje się w kategorii “design”, prócz ciekawego projektu i materiałów, z których jest wykonany, może stanowić ciekawą rozrywkę na długie godziny.

Jak widać pomysł spodobał się internautom, gdyż projekt wsparło grono ponad 250 osób, fundując całe przedsięwzięcie, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 29 dni. Jak widać prosty pomysł, pozbawiony tony elektroniki, także może budzić zainteresowanie społeczności crowdfundingowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu