Polska

Elektryczne hulajnogi do wypożyczenia Lime wjeżdżają do Polski! Znamy cennik i miasta!

Grzegorz Ułan
Elektryczne hulajnogi do wypożyczenia Lime wjeżdżają do Polski! Znamy cennik i miasta!
63

W dzisiejszej Rzeczpospolitej pojawiła się informacja o debiucie w Polsce Lime. To amerykański startup wspierany przez Google i Ubera, pozwalający na wypożyczanie elektryczny hulajnog w kilku miastach, między innymi w San Francisco, Los Angeles, Madrycie, Paryżu, a także u naszych południowych sąsiadów w Pradze. teraz czas na debiut w Polsce, na początek we Wrocławiu.

Rzeczpospolita uzyskała już wypowiedź Marka Łusiaka, dyrektora generalnego Lime w Polsce:

W zależności od adaptacji wśród użytkowników i współpracy z miastem będziemy stopniowo rozszerzać flotę. Lime chce pomóc mieszkańcom polskich miast w codziennym poruszaniu się. Postawiliśmy na Wrocław, bo jest otwarty na idee zrównoważonej, współdzielonej mobilności. Ma miejski system wypożyczalni samochodów elektrycznych, jest tu też aplikacja agregująca dostępne rozwiązania komunikacyjne

Na początek mają udostępnić kilkaset hulajnog, my po zainstalowaniu aplikacji dowiedzieliśmy się nie tylko jakie ceny wypożyczenia będą, ale i prawdopodobne kolejne miasta w Polsce, które dołączą do Wrocławia.

Zacznijmy od miast, będą to na pewno oprócz Wrocławia, gdzie widać już rozstawione hulajnogi, Warszawa, Łódź, Gdańsk, Poznań oraz Kraków. Być może jest ich więcej, na mapie nie działa zwykłe oddalenie, trzeba na dużym przybliżeniu prześledzić wszystkie miasta w Polsce.

Jeśli chodzi o ceny, za odblokowanie hulajnogi zapłacimy 2 zł i 50 groszy za minutę jazdy (50 eurocentów na naszym zrzucie powyżej to błąd w aplikacji - źródło: Rzeczpospolita). Wydaje się to dużo porównując z wypożyczeniem rowerów, ale pamiętajmy że to są elektryczne pojazdy, swoje palą, nie tylko mięśnie naszych nóg.

Co jeszcze się dowiadujemy z samej aplikacji? Będzie można zgarnąć 3 dolary za polecenie, doładowywać konto poprzez Apple Pay, a w aplikacji na Androida zapewne przez Google Pay. Za określone większe doładowania przysługiwać będzie bonus złotówek.

Jak widać Donald Tusk już skorzystał z usług Lime w Paryżu, niedługo i mieszkańcy kilku polskich miast będą mogli szybciej przemieszczać się hulajnogami elektrycznymi od Lime.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu