Startups

Elefanta.pl lepsza niż Polski AOL - czyli alexy wykresy

Grzegorz Marczak
Elefanta.pl lepsza niż Polski AOL - czyli alexy wykresy
7

Piotr Krawiec rozesłał dzisiaj informacje na temat statystyk swojego serwisu elefanta.pl (pisałem o nim już na antyweb). Notka prasowa zawiera w sumie dwie kluczowe informacje, pierwsza z nich to że serwis w trzecim miesiącu działania osiągnął 100 tysięcy użytkowników (w domyśle rozumiem, że...

Piotr Krawiec rozesłał dzisiaj informacje na temat statystyk swojego serwisu elefanta.pl (pisałem o nim już na antyweb).

Notka prasowa zawiera w sumie dwie kluczowe informacje, pierwsza z nich to że serwis w trzecim miesiącu działania osiągnął 100 tysięcy użytkowników (w domyśle rozumiem, że są to unikalni użytkownicy).

Druga informacja z noty prasowej to, że swoją popularnością elefanta.pl pokonała spolszczony AOL.pl. Ta wiadomość została oparta na wykresach i liczbach podawanych przez serwis alexa.com


Elefanta i AOL

Dziwię się trochę, iż w notce prasowej Piotrek podał informacje bazujące akurat na serwisie alexa.com, źródło to nie jest pewne ani też nie można go uznać za wiarygodne - pisałem już kilka razy o sensacyjnych wynikach jakie podawała alexa. Można jej wprawdzie używać do sprawdzania przybliżonych trendów i porównań ale nigdy nie oparł bym na jej wynika informacji prasowej (nawet gdyby miała ona być opublikowana tylko na blogach)

Oczywiście nie twierdzę, że Elefanta nie może być bardziej popularna niż polski AOL (który wygląda bardzo skromnie i na tle innych portali dość amatorsko).

A co by było gdyby Elefanta.pl porównać do Antyweb ?


Antyweb (niebieski) i Elefanta.

Wszystkich chętnych do wykupienia reklamy na antyweb zapraszam do kontaktu :)

Ps. Gratulacje dla elefanta.pl za to, że serwis się przebił, utrzymał i prawdopodobnie będzie się rozwijał!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu