Startups

Blogbox - redakcja odpowiada na moje wątpliwości.

Grzegorz Marczak
Blogbox - redakcja odpowiada na moje wątpliwości.
12

Wczoraj przedstawiłem moje wątpliwości co do zapisów w regulaminie nowego agregatora blogosfery o nazwie Blogbox. Jednocześnie zapytałem redakcję serwisu czy mogli by się ustosunkować do moich wątpliwości - i tak też się stało. Przypomnę, że chodziło o dwa punkty w regulaminie serwisu (11 i12), g...

Wczoraj przedstawiłem moje wątpliwości co do zapisów w regulaminie nowego agregatora blogosfery o nazwie Blogbox. Jednocześnie zapytałem redakcję serwisu czy mogli by się ustosunkować do moich wątpliwości - i tak też się stało.

Przypomnę, że chodziło o dwa punkty w regulaminie serwisu (11 i12), główny problem jaki widziałem to zapis dotyczący publikacji zgłoszonych blogów na witrynie wprost.pl (Wprost jest właścicielem Blogbox).

Oto odpowiedz jaką dostałem od redakcji serwisu:

Jeśli chodzi o punkt 12 to mamy tu na myśli przede wszystkim otoczenie blogu, który zostanie założony w naszym serwisie. Proszę zajrzeć na nasz blog redakcyjny, gdzie jest miejsce na baner reklamowy. Nie przewidujemy w najbliższym czasie umieszczania banerów reklamowych w ramkach otaczających blogi użytkowników serwisu.

Co do punktu 11 i publikacji na stronach wprost.pl, to absolutnie nie jest naszym celem publikacja całych wpisów na stronach serwisu, a jedynie zamieszczenie linków do blogów w powiązanych kategoriach tematycznych wprost.pl i serwisu Blogbox. Przykładowo na stronie serwisu wprost.pl w dziale krajowym znajdzie się odwołanie do blogów zamieszczonych w kategorii Polityka/Polska. Jest to praktyka dość powszechna, stosowana przez inne serwisy, jak choćby onet.pl, gazeta.pl itd.

Postaramy się doprecyzować regulamin, tak by nie budził żadnych wątpliwości.

I tak też się stało, punkt 11 regulaminu brzmi teraz:

11. Dodając blog do serwisu Blogbox autor wyraża zgodę na zamieszczenie linków do blogu lub poszczególnych wpisów na blogu, na stronach www.wprost.pl.

Muszę przyznać, że reakcja redakcji Blogbloxa mile mnie zaskoczyła i to nie tylko faktem, że odpowiedzieli na moje pytania ale również szybka zmianą regulaminu, który teraz nie budzi już moich wątpliwości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu