O nas

Miło mi przedstawić wam autorów i główny zespół tworzący Antyweb:

Redakcja Antyweb:

Grzegorz Marczak – Właściciel i redaktor naczelny Antyweb

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wszelkich form przedsiębiorczości i kreatywność. Sympatyk startupów, ceniący ludzi skromnych i pracowitych. Również startuper, który z sukcesem prowadził i sprzedał serwis pytamy.pl. Na co dzień bloger na Antyweb.pl oraz mąż i tata dla dwójki wspaniałych urwisów.

Grzegorz Ułan – Redaktor prowadzący Antyweb

Kierownik całego zamieszania od listopada 2011 roku. Moja rola w nowym Antyweb się nie zmienia, będę nadal zarządzał redakcją oraz dbał, planował i pilnował wszystkich publikacji. Ci z Was, którzy śledzili moje dotychczasowe wpisy wiedzą również, że szczególną uwagę poświęcałem nowym serwisom czy usługom pojawiającym się w sieci. Ostatnio baczniejszą uwagę przykładam do polskich startupów, firm czy usług, z których najciekawsze nadal będę Wam opisywał. Często też obserwuję poczynania naszych polskich telekomów, to też się nie zmieni, a planuje bardziej szczegółowo przyglądać się ich ofertom i na bieżąco Was informować o nowościach w tym zakresie.

Tomasz Popielarczyk – Starszy redaktor

Z wykształcenia dziennikarz, choć w „starych” mediach za dobrze się nie czułem i szybko zagrzałem miejsce w internecie. Byłem redaktorem naczelnym wortalu IT, prowadziłem bloga piłkarskiego, pisałem dla czasopism i portali o internecie, reklamie i technologiach. Na Antywebie nieprzerwanie od sierpnia 2011. Upodobałem sobie szczególnie branżę mobilną: od smartfonów i tabletów, przez systemy operacyjne i aplikacje, a na wearables skończywszy. Z pociągu do testowania i recenzowania tychże wykiełkował blog Recenzator.pl. Od niedawna biorę się za bary z tematyką Smart TV, szukam obiecujących startupów, a także zgłębiam tajniki komputerowego hardware’u – w myśl idei „kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. W wolnym czasie tłumaczę CyanogenModa na język polski, próbuję nauczyć się programować, gram w papierowe RPG-i i czytam dziwne poradniki.

Maciej Sikorski – Starszy redaktor

Jestem amatorem nowych technologii, ale nie gadżeciarzem. Interesuję się głównie biznesową stroną sektora IT, zwłaszcza rynku mobilnego i temu zagadnieniu poświęcam najwięcej uwagi na AW, z którym jestem związany od połowy 2012 roku. Z wykształcenia rosjoznawca, z zawodu bloger, z zamiłowania piwosz. Czasem powtarzam, że kiedyś rzucę internety i już tu nie wrócę, ale potem mi przechodzi. Gdy mówię ludziom, że żyję z blogowania, to nie wierzą. Niektórzy twierdzą, że mam dziwne poczucie humoru. Nie zaprzeczam.

Konrad Kozłowski – Redaktor

Na co dzień student informatyki, lecz z zacięciem humanistycznym i potrzebą dzielenia się własnym zdaniem. Jestem pozytywnie zakręconym gadżeciarzem, maniakiem seriali rodem zza oceanu, lecz nie pogardzę dobrym filmem. Wyznaję zasadę „dzień bez muzyki dniem straconym”, dlatego zawsze towarzyszy mi iPod. Nie gloryfikuję nowych technologii wybierając tradycyjną prasę i książki. W swoich tekstach poruszam przede wszystkimi nowości od największych marek rynku IT, analizując i recenzując ich kolejne produkty. Fan legendarnego Led Zeppelin, wszystkich sezonów Lost i Mrocznego Rycerza.

Jakub Szczęsny – Redaktor

Jak idzie o naprawianie czegokolwiek – to owszem, rozłoży. Potrafi też złożyć, ale i zostaje kupa niedopasowanych części. Wielbiciel ułatwiania sobie życia, działających od razu gadżetów. Rzadko gra w gry, bo życie mu wystarcza. Pije mleko z odrobiną kawy. Ma problem z dobraniem spodni do telefonu, który nie zmieści się w rurkach. W życiu zawsze zmierza ku prostocie, a w technologiach nie interesują go tylko gigaherce i gigabajty, ale też człowiek. Pisze, bo naprawdę lubi. U niego przeczytacie głównie o wyczynach geeków z Redmond, Windows, Windows Phone, ale innych tematów nie traktuje po macoszemu.

Paweł Winiarski – Redaktor/Dział Wideo

Rocznik 1982. Pamięta swój pierwszy komputer, Atari 65 XE, Pegasusa i PC-tową połowę lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Emerytowany demoscenowiec, który niedawno ściągnął gitarę elektryczną z kołka i hałasuje na YouTube. Przez 6 ostatnich lat pisał i opowiadał o grach, a przez 1,5 publikował na Antywebie technologiczne felietony. Miłośnik nowych technologii, Internetu i social media. Przede wszystkim jednak ojciec, który spędza ze swoim małym Synem każdą wolną chwilę, powoli zaszczepiając mu swoje pasje. W redakcji odpowiedzialny przede wszystkim za dział wideo i choć nie w każdym materiale występuje, to każdy wychodzi spod jego rejestratorsko-montażowej ręki.

Współpracujący felietoniści:

Marcin Drews – Felietonista

Dziennikarz, fotoreporter, PR manager, pisarz, nauczyciel akademicki. Współtwórca pierwszej polskiej gry przygodowej na PC “Tajemnica statuetki”. Od 1990 roku nieprzerwanie w branży dziennikarskiej, sześciokrotnie redaktor naczelny, w tym trzykrotnie w mediach ogólnopolskich, dwukrotnie w TV. Współzałożyciel Stowarzyszenia Twórców i Organizatorów Kultury. Założyciel i lider zespołu muzycznego “Project 2”. Autor wielu reportaży telewizyjnych i prasowych, scenariusza do gry “Project Freedom” (w USA “Space Interceptor”), opowiadań fantastycznych nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach literackich, książki “77 stron o sushi” oraz kilku referatów naukowych, w tym pierwszego w Polsce opracowania na temat zjawiska diaporamy. Członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Zapalony urban explorer.

Piotr Turek – Felietonista

kbnPasjonat futurologii, nowoczesnej technologii i muzyki. Interesuje się wszystkim co ma związek z przyszłością, start-up’ami, usługami dodanymi operatorów komórkowych i Public Relatons. Miłośnik muzyki R’n’B i słuchania audiobooków w trakcie pływania. Produkował piosenki i teledyski z czołówką polskiej sceny. Obecnie pracuje nad książką i ma nadzieję, że starczy mu życia na realizację filmu. Uwielbia uczelnie i naukę, chętnie dzieli się doświadczeniem z pracy dla Play, Plus, Cyfrowego Polsatu i Microsoft. Wygląda na to, że na tytule doktora nauk ekonomicznych nie spocznie. Ceni dokonania Alvina Tofflera, podobnie jak Michaela Jordana. Jego najnowszym hobby są interfejsy łączące mózg z siecią komputerów.

Dane firmy

Antyweb jest prowadzony przez firmę Antyweb sp. z o.o.
KRS: 0000389854/NIP: 9512342458/Regon: 142991064
Adres: ul. Sarmacka 12c/14, 02-972 Warszawa
Biuro: ul. Nowoursynowska 143k/4, 02-776 Warszawa