O nas

Miło mi przedstawić wam autorów i główny zespół tworzący Antyweb:

Redakcja Antyweb:

Grzegorz Marczak - Właściciel i redaktor naczelny Antyweb

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wszelkich form przedsiębiorczości i kreatywność. Sympatyk startupów, ceniący ludzi skromnych i pracowitych. Również startuper, który z sukcesem prowadził i sprzedał serwis pytamy.pl. Na co dzień bloger na Antyweb.pl oraz mąż i tata dla dwójki wspaniałych urwisów.

Tomasz Popielarczyk - Redaktor prowadzący Antyweb

Z wykształcenia dziennikarz, choć w "starych" mediach za dobrze się nie czułem i szybko zagrzałem miejsce w internecie. Byłem redaktorem naczelnym wortalu IT, prowadziłem bloga piłkarskiego, pisałem dla czasopism i portali o internecie, reklamie i technologiach. Na Antywebie nieprzerwanie od sierpnia 2011. Upodobałem sobie szczególnie branżę mobilną: od smartfonów i tabletów, przez systemy operacyjne i aplikacje, a na wearables skończywszy. Z pociągu do testowania i recenzowania tychże wykiełkował blog Recenzator.pl. Od niedawna biorę się za bary z tematyką Smart TV, szukam obiecujących startupów, a także zgłębiam tajniki komputerowego hardware'u - w myśl idei "kto nie idzie do przodu, ten się cofa". W wolnym czasie tłumaczę CyanogenModa na język polski, próbuję nauczyć się programować, gram w papierowe RPG-i i czytam dziwne poradniki.

Grzegorz Ułan - Sekretarz redakcji

Kierownik całego zamieszania od listopada 2011 roku. Moja rola w nowym Antyweb się nie zmienia, będę nadal zarządzał redakcją oraz dbał, planował i pilnował wszystkich publikacji. Ci z Was, którzy śledzili moje dotychczasowe wpisy wiedzą również, że szczególną uwagę poświęcałem nowym serwisom czy usługom pojawiającym się w sieci. Ostatnio baczniejszą uwagę przykładam do polskich startupów, firm czy usług, z których najciekawsze nadal będę Wam opisywał. Często też obserwuję poczynania naszych polskich telekomów, to też się nie zmieni, a planuje bardziej szczegółowo przyglądać się ich ofertom i na bieżąco Was informować o nowościach w tym zakresie.

Konrad Kozłowski - Redaktor, szef działu Po Godzinach, prowadzący podcast Antyweb

Skończyłem informatykę, lecz mam spore zacięcie humanistyczne i potrzebę dzielenia się własnym zdaniem, a w dodatku lubię multimedia jak wideo, fotografia i podcasty. Jestem pozytywnie zakręconym gadżeciarzem, maniakiem seriali rodem zza oceanu, lecz nie pogardzę dobrym filmem. Nie gloryfikuję nowych technologii wybierając tradycyjną prasę i książki. W swoich tekstach poruszam przede wszystkimi nowości od największych marek rynku IT, analizując i recenzując ich kolejne produkty. Kieruję działem Po Godzinach, gdzie piszemy o rynku usług VOD, filmach i serialach, a także innych wytworach (pop) kultury. Możecie mnie usłyszeć w podcaście Antyweb Po Godzinach, który prowadzę.

Jakub Szczęsny - Redaktor

Jak idzie o naprawianie czegokolwiek - to owszem, rozłoży. Potrafi też złożyć, ale i zostaje kupa niedopasowanych części. Wielbiciel ułatwiania sobie życia, działających od razu gadżetów. Rzadko gra w gry, bo życie mu wystarcza. Pije mleko z odrobiną kawy. Ma problem z dobraniem spodni do telefonu, który nie zmieści się w rurkach. W życiu zawsze zmierza ku prostocie, a w technologiach nie interesują go tylko gigaherce i gigabajty, ale też człowiek. Pisze, bo naprawdę lubi. U niego przeczytacie głównie o wyczynach geeków z Redmond, Windows, Windows Phone, ale innych tematów nie traktuje po macoszemu.

Paweł Winiarski - Redaktor, szef działu Wideo

Rocznik 1982. Pamięta swój pierwszy komputer, Atari 65 XE, Pegasusa i PC-tową połowę lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Emerytowany demoscenowiec, który niedawno ściągnął gitarę elektryczną z kołka i hałasuje na YouTube. Przez 6 ostatnich lat pisał i opowiadał o grach, a przez 1,5 publikował na Antywebie technologiczne felietony. Miłośnik nowych technologii, Internetu i social media. Przede wszystkim jednak ojciec, który spędza ze swoim małym Synem każdą wolną chwilę, powoli zaszczepiając mu swoje pasje. W redakcji odpowiedzialny przede wszystkim za dział wideo i choć nie w każdym materiale występuje, to każdy wychodzi spod jego rejestratorsko-montażowej ręki.

Dane firmy

Antyweb jest prowadzony przez firmę Antyweb sp. z o.o.
KRS: 0000389854/NIP: 9512342458/Regon: 142991064
Adres: ul. Sarmacka 12c/14, 02-972 Warszawa
Biuro: ul. Nowoursynowska 143k/4, 02-776 Warszawa