O nas

Miło mi przedstawić wam autorów i główny zespół tworzący Antyweb:

Redakcja Antyweb:

Grzegorz Marczak – Właściciel i redaktor naczelny Antyweb

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wszelkich form przedsiębiorczości i kreatywność. Sympatyk startupów, ceniący ludzi skromnych i pracowitych. Również startuper, który z sukcesem prowadził i sprzedał serwis pytamy.pl. Na co dzień bloger na Antyweb.pl oraz mąż i tata dla dwójki wspaniałych urwisów.

Tomasz Popielarczyk – Redaktor prowadzący Antyweb

Z wykształcenia dziennikarz, choć w „starych” mediach za dobrze się nie czułem i szybko zagrzałem miejsce w internecie. Byłem redaktorem naczelnym wortalu IT, prowadziłem bloga piłkarskiego, pisałem dla czasopism i portali o internecie, reklamie i technologiach. Na Antywebie nieprzerwanie od sierpnia 2011. Upodobałem sobie szczególnie branżę mobilną: od smartfonów i tabletów, przez systemy operacyjne i aplikacje, a na wearables skończywszy. Z pociągu do testowania i recenzowania tychże wykiełkował blog Recenzator.pl. Od niedawna biorę się za bary z tematyką Smart TV, szukam obiecujących startupów, a także zgłębiam tajniki komputerowego hardware’u – w myśl idei „kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. W wolnym czasie tłumaczę CyanogenModa na język polski, próbuję nauczyć się programować, gram w papierowe RPG-i i czytam dziwne poradniki.

Grzegorz Ułan – Sekretarz redakcji

Kierownik całego zamieszania od listopada 2011 roku. Moja rola w nowym Antyweb się nie zmienia, będę nadal zarządzał redakcją oraz dbał, planował i pilnował wszystkich publikacji. Ci z Was, którzy śledzili moje dotychczasowe wpisy wiedzą również, że szczególną uwagę poświęcałem nowym serwisom czy usługom pojawiającym się w sieci. Ostatnio baczniejszą uwagę przykładam do polskich startupów, firm czy usług, z których najciekawsze nadal będę Wam opisywał. Często też obserwuję poczynania naszych polskich telekomów, to też się nie zmieni, a planuje bardziej szczegółowo przyglądać się ich ofertom i na bieżąco Was informować o nowościach w tym zakresie.

Konrad Kozłowski – Redaktor, szef działu Po Godzinach

Na co dzień student informatyki, lecz z zacięciem humanistycznym i potrzebą dzielenia się własnym zdaniem. Jestem pozytywnie zakręconym gadżeciarzem, maniakiem seriali rodem zza oceanu, lecz nie pogardzę dobrym filmem. Wyznaję zasadę „dzień bez muzyki dniem straconym”, dlatego zawsze towarzyszy mi iPod. Nie gloryfikuję nowych technologii wybierając tradycyjną prasę i książki. W swoich tekstach poruszam przede wszystkimi nowości od największych marek rynku IT, analizując i recenzując ich kolejne produkty. Fan legendarnego Led Zeppelin, wszystkich sezonów Lost i Mrocznego Rycerza.

Jakub Szczęsny – Redaktor

Jak idzie o naprawianie czegokolwiek – to owszem, rozłoży. Potrafi też złożyć, ale i zostaje kupa niedopasowanych części. Wielbiciel ułatwiania sobie życia, działających od razu gadżetów. Rzadko gra w gry, bo życie mu wystarcza. Pije mleko z odrobiną kawy. Ma problem z dobraniem spodni do telefonu, który nie zmieści się w rurkach. W życiu zawsze zmierza ku prostocie, a w technologiach nie interesują go tylko gigaherce i gigabajty, ale też człowiek. Pisze, bo naprawdę lubi. U niego przeczytacie głównie o wyczynach geeków z Redmond, Windows, Windows Phone, ale innych tematów nie traktuje po macoszemu.

Paweł Winiarski – Redaktor, szef działu Wideo

Rocznik 1982. Pamięta swój pierwszy komputer, Atari 65 XE, Pegasusa i PC-tową połowę lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Emerytowany demoscenowiec, który niedawno ściągnął gitarę elektryczną z kołka i hałasuje na YouTube. Przez 6 ostatnich lat pisał i opowiadał o grach, a przez 1,5 publikował na Antywebie technologiczne felietony. Miłośnik nowych technologii, Internetu i social media. Przede wszystkim jednak ojciec, który spędza ze swoim małym Synem każdą wolną chwilę, powoli zaszczepiając mu swoje pasje. W redakcji odpowiedzialny przede wszystkim za dział wideo i choć nie w każdym materiale występuje, to każdy wychodzi spod jego rejestratorsko-montażowej ręki.

Dane firmy

Antyweb jest prowadzony przez firmę Antyweb sp. z o.o.
KRS: 0000389854/NIP: 9512342458/Regon: 142991064
Adres: ul. Sarmacka 12c/14, 02-972 Warszawa
Biuro: ul. Nowoursynowska 143k/4, 02-776 Warszawa