Startups

Sciąga.pl robi naszą klasę II

Grzegorz Marczak
10

Autorzy serwisu sciaga.pl postanowili urwać trochę użytkowników naszej klasie tworząc Klasografia.pl jak piszą lepszy jakościowo serwis z bardziej sprecyzowaną grupą docelową. Bronią się też przed porównaniami do naszej klasy twierdząc, że ich serwis będzie dla osób młodszych niż średnia wiekowa...

Autorzy serwisu sciaga.pl postanowili urwać trochę użytkowników naszej klasie tworząc Klasografia.pl jak piszą lepszy jakościowo serwis z bardziej sprecyzowaną grupą docelową.

Bronią się też przed porównaniami do naszej klasy twierdząc, że ich serwis będzie dla osób młodszych niż średnia wiekowa użytkownika NK. W artykule na IDG pojawiła się informacja, iż chcą oni się skupić na uczniach a nie absolwentach (do 18 lat). Trochę przeczą temu informacje jakie zawarte są w serwisie a dokładnie możliwość wybrania swojej szkoły również spośród szkół wyższych.

Klasografia.pl ma być zintegrowana z serwisem sciaga.pl, autorzy zakładają iż do końca roku osiągną milion użytkowników. Osiągnięcie takiej liczby jest moim zdaniem możliwe pod warunkiem, że główna ich część będzie "przepomopowana" z ściągi.
Niestety trochę nie wierzę w założenia tego serwisu, skoro sukces naszej klasy bazuje właśnie na odnajdywaniu przyjaciół sprzed lat to jaki jest sens tworzyć kolejną naszą klasę dla osób które obecnie jeszcze są w szkołach podstawowych i średnich?

Klasografia może natomiast stać się serwisem towarzyszącym sciądze czyli miejsce gdzie osoby na co dzień pomagające sobie w rozwiązywaniu i pisaniu prac domowych mogą bardziej się poznać.

Podsumowując, serwis wykonany jest ładnie i na pierwszy rzut oka dość porządnie, nieco gorzej moim zdaniem jest jeśli chodzi o pomysł na sukces. Bronienie się przed podobieństwem do naszej klasy tworząc jednocześnie dokładnie taki sam serwis funkcjonalny nie koniecznie musi się udać. Nie wiedzę też jak na razie jasnego przekazu, że serwis ten jest dla młodszych użytkowników internetu (wiek poniżej 18 lat).

Na pewno warto obserwować ten startup, popularny serwis jakim jest ściąga jest w stanie wypromować swoje dzieło do zadowalających rozmiarów.

Ciekawy jestem waszej opinii na temat Klasografia.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu