Startups

Słonik i zbieranie linków czyli elefanta.pl

GM
Grzegorz Marczak
8

Elefanta.pl (czyli ona?) to nowy serwis do zbierania i rekomendowania linków (odnośników). Dzięki toolbarowi jaki możemy sobie zainstalować w łatwy sposób na elefanta.pl będziemy dodawać i jednocześnie zbierać ciekawe strony jakie napotkamy w internecie. Czyli socialbookmarking? - nie do końca...


Elefanta.pl (czyli ona?) to nowy serwis do zbierania i rekomendowania linków (odnośników). Dzięki toolbarowi jaki możemy sobie zainstalować w łatwy sposób na elefanta.pl będziemy dodawać i jednocześnie zbierać ciekawe strony jakie napotkamy w internecie.

Czyli socialbookmarking? - nie do końca a właściwie nie tylko, serwis na bazie tego co określimy w profilu oraz ocen poszczególnych stron będzie starał sie rekomendować nam ciekawe miejsca w internecie.

Z rekomendacjami może jednak być różnie - wszystkie systemy rekomendacji, które do tej pory testowałem bazowały na bardzo prostych zasadach, dopierały treści według słów kluczowych lub według tego na jakie strony wchodziłem. Tego typu rekomendacje to dla mnie za mało ponieważ system podpowiada mi zawsze zbliżone do siebie tematycznie strony i nie jest w stanie znaleźć czegoś "pomiędzy". Być może w elefanta.pl system rekomendacji będzie działał lepiej - ale aby to stwierdzić trzeba trochę czasu.

Wracając do samego serwisu - pomysł nie jest nowy (stumbleupon.com), ale w Polsce w tym kształcie nie był też eksploatowany przez inne serwisu - pod tym względem jest szansa, że dla polskich użytkowników będzie to coś nowego.Wygląd serwisu nie jest może czymś wybitnym (ten słonik jest trochę infantylny), ale nie jest również czymś co przeszkadza czy też odpycha. Czego mi brakuje to nieco jaśniejszej informacji na stornie głównej do czego jest ten serwisu (może jakieś 3 obrazki pokazujące o co chodzi by się przydały). Jeśli już wejdziemy do środka i postaramy się znaleźć odpowiedz na to pytanie mam pełną informację wraz z rozbudowanym działem pomocy.

Wszystkie serwisy, które do tej pory próbowały coś zdziałać w Polsce jeśli chodzi o bookmarking poniosły porażkę, czy z elefanta.pl będzie inaczej dowiemy się w przeciągu kilku miesięcy.

Na co warto zwrócić uwagę to fakt, że serwisy które "padły" miały wszystkie funkcjonalności które można spotkać na zagranicznych serwisach tego typu - można wyciągnąć z tego wniosek, że w tej dziedzinie trzeba zaprezentować coś świeżego i nowego aby zaskoczyć nieco użytkowników. Czy czymś takim będzie przeniesienie od naszego internetu idei stumbleupon.com?

Autorom, życzę powodzenia i wielu ciekawych pomysłów, które z pewnością będzie można wdrożyć jeśli serwis zyska odpowiednio dużo użytkowników i treści.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: