Podcast Antyweb Po Godzinach

Rozmawiamy z ekspertką na temat przeładowania treściami i jak sobie z tym radzić

Konrad Kozłowski
Rozmawiamy z ekspertką na temat przeładowania treściami i jak sobie z tym radzić
5

Dzisiejsza rzeczywistość może być dla niektórych sporym wyzwaniem. Dorastające dziś osoby obracają się w zupełnie innym świecie, niż ich rodzice - jak wspólnie powinni radzić sobie ze smartfonozą, natłokiem treści i otaczającymi nas ekranami?

Nikt wcześniej nie mógł nabrać doświadczenia w świecie, z którym mamy do czynienia. Zachodzi zmiana pokoleniowa i młodzi dorastają w środowisku, które zdaniem wielu jest szkodliwe i toksyczne. Ale z drugiej strony możliwości, jakimi dzisiaj dysponujemy są nieporównywalne do tego, co dostępne było dla poprzednich pokoleń. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? W jaki sposób można chronić lub jak się zachowywać w otoczeniu najmłodszych, dla których świat składający się z ekranów jest czymś naturalnym? Jakie treści powinni oglądać, a jakie pomijać?

O tym wszystkim i kilku innych wątkach rozmawiamy z ekspertką Olą Beltą-Iwacz. To psycholożka, terapeutka pedagogiczna i trenerka umiejętności społecznych znana w sieci jako Mamologia. Na co zwrócić uwagę gospodarując czasem przed ekranem, w jakich okolicznościach powinniśmy na to pozwalać młodym, a kiedy unikać? Co można zrobić lepiej? Miłego słuchania!

Ekspertka o przeładowaniu treściami i jak sobie z tym radzić

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

podcast