Samsung

Ekrany AMOLED zaleją rynek [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
13

Samsung inwestuje krocie w swoje fabryki matryc AMOLED. Wpompowane pieniądze mają przełożyć się na znacznie większą produkcję.

Samsung inwestuje miliardy w AMOLED-y

Aż 6,82 mld dolarów zainwestuje Samsung w produkcję wyświetlaczy Super AMOLED. W ten sposób Koreańczycy przygotowują się na realizację umowy z Apple - będą bowiem głównym dostawcą matryc do nowych iPhone'ów. W tym roku Samsung chce zwiększyć produkcję na tyle, by przełożyła się ona na ponad 350 mln paneli dla smartfonów. A nie zapominajmy, że nie są to jedyne typy wyświetlaczy, jakie powstają w jego fabrykach. Dynamikę wzrostu popularności tej technologii doskonale widać na wykresie. Szacuje się, że w 2017 roku miałoby to już być ponad 500 mln paneli.

Samsung nie będzie jedynym dostawcą matryc dla iPhone'ów. Koreańczycy mają odpowiadać za 60 proc. dostaw, a więc ok 100 mln matryc każdego roku. Apple zawarło również umowy z LG i Foxconnem.

Sztuczna inteligencja Google gra w piłkę nożną

Sztuczna inteligencja rozwijana w laboratoriach Google'a staje się coraz bardziej zaawansowana. Jeden z najnowszych eksperymentów polegał na nauczeniu jej grania w piłkę. Bez podania żadnych precyzyjnych komend i wprowadzenia mechanizmów AI miała poruszać się wirtualnym robakiem i odbijać piłkę na zielonej planszy w taki sposób, by trafiła w czerwone pole. Efekty może nie są zbyt imponujące, ale pokazują, jak szybko program zaadaptował się do tych wytycznych.

Gry Microsoftu również na Steam

 

Xbox Store nie jest najlepszym miejscem do dystrybucji gier, z czego Microsoft wydaje zdawać sobie sprawę. Phil Spencer, szef Xboksa przyznał, że Steam jest niezwykle ważną częścią Windowsa i gry sygnowane logo firmy będą się pojawiać również tutaj. To bardzo znamienne, bo dotąd sklep w Windows 10 był bardzo negatywnie oceniany, a gracze borykali się z wieloma problemami technicznymi oraz kiepską optymalizacją. Warto dodać, że nie oznacza to wcale, że na Steam pojawią się wszystkie wydawane przez MS tytuły. Na razie nie wiemy, o których konkretnie mowa.

Google Photos z pokazem slajdów

W usłudze Google Photos wreszcie pojawiła się funkcja, która powinna być tutaj dostępna od samego początku. Mowa o pokazie slajdów, a więc możliwości wyświetlania całej galerii w z efektownymi przejściami na pełnym ekranie. Rozwiązanie to ma pomagać w prezentowaniu naszych zdjęć z znajomym czy rodzinie. Chodzi po prostu o to, aby nie klikać miliony razy podczas przełączania się między nimi - tylko tyle i aż tyle.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu