Polska

Podpisanie umowy czy rejestracja karty prepaid Orange, bez kuriera czy wizyty w salonie

Grzegorz Ułan
Podpisanie umowy czy rejestracja karty prepaid Orange, bez kuriera czy wizyty w salonie
2

Blue Media poinformowała nas właśnie o udostępnieniu nowej usługi zdalnego potwierdzania tożsamości eID, dzięki której na razie aktualni klienci ING Banku Śląskiego i potencjalni klienci Orange, podpiszą nową umowę na abonament lub zarejestrują kartę SIM w ofercie prepaid, bez konieczności odwiedzania salonu Orange czy oczekiwania na kuriera.

Jeszcze pół roku temu ucieszyłbym się szalenie na wieść o takiej usłudze, dziś zastanawiam się tylko czy to ma sens, takie powielanie już dostępnych usług, działających zupełnie tak samo? Mam oczywiście na myśli usługę mojeID, która to na początku kwietnia udostępniona została przez Krajową Izbę Rozliczeniową klientom PKO Banku Polskiego, a później ING Banku Śląskiego oraz Banku Pekao.

Przeczytaj też: Rejestracja numeru na kartę w Orange, Play, Plus i T-Mobile.

Niemniej teraz Blue Media udostępnia eID, które działa podobnie, czyli potwierdzamy swoją tożsamość logując się do swojej bankowości elektronicznej, dzięki czemu unikamy przesyłania skanów dowodów osobistych, to bank potwierdza naszą tożsamość, który to dysponuje wszystkimi naszymi potwierdzonymi już wcześniej danymi.

Bartłomiej Gast, Business Development Director i Commercial Proxy w Blue Media:

Dzięki naszemu rozwiązaniu klienci nie muszą już załatwiać formalności w stacjonarnym punkcie obsługi klienta ani umawiać się z kurierem na podpisywanie dokumentów. Wystarczy mieć dostęp do systemu bankowości internetowej Moje ING. W Blue Media jesteśmy przekonani, że bankowość elektroniczna czy mobilna może stanowić bramę do naszego cyfrowego świata.

Na tę chwilą z eID mogą skorzystać klienci ING Banku Śląskiego, którzy na przykład chcą zarejestrować kartę SIM, w tym celu będą musieli tylko wpisać numer telefonu swojego startera i wyrazić zgodę, po zalogowaniu się do swojej bankowości elektronicznej, na przekazanie przez bank operatorowi Orange niezbędnych informacji do zarejestrowania karty SIM, czyli nasze imię i nazwisko oraz numer PESEL.

Źródło: Blue Media.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu