Startups

ebobas.pl znowu dla rodziców, o dzieciach ale klimatycznie

Grzegorz Marczak
ebobas.pl znowu dla rodziców, o dzieciach ale klimatycznie
15

ebobas.pl to kolejny serwis próbujący zainteresować i zaangażować do swojej społeczności rodziców. Tak naprawdę nie napisał bym o nim (ponieważ tego typu produkcji mniej lub bardziej udanych jest w naszym internecie bardzo dużo) gdyby nie to, że ebobas tak po prosty zwyczajnie mi się podoba. Ni...

ebobas.pl to kolejny serwis próbujący zainteresować i zaangażować do swojej społeczności rodziców. Tak naprawdę nie napisał bym o nim (ponieważ tego typu produkcji mniej lub bardziej udanych jest w naszym internecie bardzo dużo) gdyby nie to, że ebobas tak po prosty zwyczajnie mi się podoba.

Nie wiem szczerze mówiąc co dokładnie zwróciło moją uwagę, możliwe że delikatna stylistyka a może silna ekipa prowadząca, która składa się prawie z samych mam ? Funkcje serwisu które zwróciły moją uwagę to przede wszystkim Bobomedia czyli według autorów -pierwsza interaktywna księga mądrości rodziców. Jeśli faktycznie hasła w niej są tworzone przez doświadczonych rodziców to z czasem może w ten sposób powstać bardzo bardzo ciekawa baza wiedzy o dzieciach.Bardzo ciekawie przedstawiony jest też podział tematyczny artykułu ze względu na wiek dziecka a potem na konkretne zagadnienia. Moje zainteresowania sprowadzają się wprawdzie do grup "karuzela" i "elementarz" ale znalazłem też parę wartościowych informacji w innych grupach wiekowych (zauważyłem, że niektóre artykuły nie są ściśle powiązane z kategorią wiekową do jakiej są przypisane).

Oczywiście jak na serwis społecznościowy przystało mam też możliwość dyskusji z innymi użytkownikami na forum, możemy umieścić film video z nagraniem naszej pociechy itp, mam profil z galeriami itd. Co ciekawe serwis ten jest również bardzo dobrze przygotowany od strony formalno prawnej, widać to po dokumentach takich jak polityka prywatności, regulaminie czy też nocie prawnej zabraniającej z korzystania z treści serwisu poza nim.

Różowo jednak nie będzie. Moje "po prostu mi się podoba" z pewnością nie wystarczy. Tematyka dziecka jest w naszym internecie bardzo mocno "obsadzona" natomiast trzeba też jasno powiedzieć, że ebobasy oprócz fajnego klimatu nie wprowadzają w porównaniu do konkurencji niczego specjalnie nowego czy innowacyjnego.

Oczywiście ważnym aspektem takich serwisów jest też społeczność, jeśli autorzy, autorki serwisu będą dość zdeterminowani aby "podlewać" kiełkujące na forum dyskusje i zawiązujące się znajomości to może uda się zbudować drugi filar ebobasów. Jak widać sprawdzone metody z nagrodami za aktywność przynoszą pierwsze efekty.

Autorom(kom) serwisu gratuluję udanego startu i życzę powodzenia. Nie będę nawet poruszał tematu zarabiania pieniędzy bo widać, że na razie cały wysiłek musi zostać skierowany na budowanie zasięgu (aczkolwiek integracja z jakimś sklepem internetowym przydała by się już na początku).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupdzieci