Startups

Znowu nowe Streemo!

GM
Grzegorz Marczak
20

Nie tak dawno Streemo dodało możliwość tworzenia serwisów internetowych (społecznościowych) a kilka dni temu serwis ten zdecydował się na obranie tego kierunku rozwoju jako głównego (i moim zdaniem bardzo słusznie). Potencjał w tego typu projektach jest moim zdaniem bardzo duży. Możliwe, że najleps...

Nie tak dawno Streemo dodało możliwość tworzenia serwisów internetowych (społecznościowych) a kilka dni temu serwis ten zdecydował się na obranie tego kierunku rozwoju jako głównego (i moim zdaniem bardzo słusznie). Potencjał w tego typu projektach jest moim zdaniem bardzo duży. Możliwe, że najlepszy moment na uruchamianie generatora serwisu społecznościowego był 2 lata temu (kiedy był największy hype na web 2.0 ) ale nie przekreślał bym szans Streemo na sukces.

Kiedy Streemo może okazać się pomocną platformą? Coraz częściej w internecie powstają serwisy informacyjne oparte na silnikach blogów (głównie wordpress). Streemo może stać się ciekawą alternatywą dla tego typu projektów dając podobne możliwości zarządzania treścią czy konfiguracji własnego serwisu. Dodatkową zaletą jest pozbycie się problemu hostingu, aktualizacji skryptu oraz brak konieczności doinstalowywania różnego rodzaju dodatków i integrowania ich ze sobą.

Streemo można też wykorzystać jako szybkie narzędzie do budowania serwisów plotkarko rozrywkowych, layout właściwie jest gotowy - kilka drobnych grafik i ruszamy do rywalizacji z plotkiem i pudelkiem (i nasz serwis wcale nie wygląda gorzej mimo iż jest zrobiony na podstawie "gotowca"). Niestety czas i moment na uruchamianie kolejnego rozrywkowego serwisu plotkarskiego już minął.

Moim zdaniem świetnym przykładem na to, że można z generatora serwisów internetowych zrobić coś naprawdę ciekawego i dobrze wyglądającego jest styloskop.pl (podobno zero ingerencji ze strony programisty). Serwis zbudowany na platformie streemo, w osobnej domenie prezentujący się naprawdę porządnie.Streemo ma chyba jednak problem z "rozkręceniem" swojego produktu i zdobyciem zasięgu (mylne wrażenie?) - może jest to spowodowane tym, że kiedyś był to serwis społecznościowy skoncentrowany na muzyce i niewiele osób dowiedziało się o zmianie kierunku rozwoju? Ciekawy jestem czy przy tak dużych zmianach nie lepiej jest budować od zera nowy brand?

Mam tylko nadzieję, że tego typu serwis co Streemo nie okaż się kolejnym pomysłem który akurat w naszym kraju się nie przyjmie (choć nie wykluczam, że tak się stanie). Socjum które podaje dość duże liczby użytkowników i społeczności (społeczności: 9730 członków społeczności: 149861) według Google ad plannera ma nieco ponad 130 tysięcy UU i 5 milionów odsłon (mniej niż streemo??). Oczywiście dane te mogą być dalekie od rzeczywistości, ale czy jest możliwa kilkukrotna różnica na niekorzyść Socjum?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu