Startups

iSing lepszy niż Elvis

Grzegorz Marczak
iSing lepszy niż Elvis
21

Na początku kiedy dostałem email o uruchomieniu kolejnego serwisu karaoke iSing.pl pomyślałem, że jest już jakelvis.pl i właściwie chyba wystarczy. Z przekory wszedłem jednak na iSing i powiem szczerze, że serwis ten zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Dlaczego? Przede wszystkim mam dobry podkład...

Na początku kiedy dostałem email o uruchomieniu kolejnego serwisu karaoke iSing.pl pomyślałem, że jest już jakelvis.pl i właściwie chyba wystarczy. Z przekory wszedłem jednak na iSing i powiem szczerze, że serwis ten zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Dlaczego? Przede wszystkim mam dobry podkład muzyczny, którego się dobrze słucha. Mamy możliwość wybrania podkładu z linią melodyczną i bez linii melodycznej oraz oczywiście zestaw funkcji społecznościowych (znajomi itp). Autorzy iSing podkreślają, że już na starcie mają przygotowany zbiór 300 legalnie posiadanych utworów:

Nasza działalność jest w 100% legalna (zarówno jeżeli chodzi o ZAiKS jak i licencje na używane podkłady muzyczne), bardzo ważne jest dla nas zapewnienie komfortu legalnego śpiewania. W erze usuwania nagrań polskich piosenek na YouTube jesteśmy niezłą alternatywą.


Jak to brzmi? Polecam posłuchać poniższego nagrania.

Model biznesowy całego serwisu oparty jest o coś co nazywa się Klub Solo czyli typowe konta premium. Użytkownicy tych kont będą mieli wcześniej dostęp do najnowszych utworów jakie zostały dodane w serwisie oraz możliwość korzystania z dwóch linii melodycznych (teraz ma tę opcję każdy ale tylko do lipca). Co do pomysłu na zarabianie pieniędzy to nie jestem specjalnie przekonany czy wypali. Jak dużo ludzi będzie na tyle namiętnymi śpiewakami aby płacić za dostęp do najnowszych piosenek i dwóch wersji melodyjnych?

Niestety iSing miał pecha i w wyścigu o bycie polskim "karaoke online" wyprzedził go jakelvis.pl który został zauważony i pokazany nawet w telewizji. Trudno więc będzie z identycznym pomysłem zyskać podobne zainteresowanie mediów (to jest niestety wada bycia drugi z pomysłem). Moim zdaniem iSing da jednak sobie radę. Serwis prezentuje się dość dobrze, ma już na starcie dużą bibliotekę utworów, dobry mechanizm pokazujący tekst oraz dobrze wykonane nagrania. Jeśli tylko uda się namówić użytkowników aby spróbowali to jestem pewien, że im się spodoba. Autorom życzę oczywiście powodzenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup