Startups

Krótko o 9 nowych

Grzegorz Marczak
Krótko o 9 nowych
8

Krótko o nowych to seria postów na moim blogu w której przedstawiam nowe startupy czy też biznesy internetowe o których uważam, że warto wspomnieć i się im bliżej przyjrzeć. Wszystkim którzy interesują się nowo pojawiającym startupami polecam mój na bieżąco aktualizowany zbiór na flakerze (ma nawet...

Krótko o nowych to seria postów na moim blogu w której przedstawiam nowe startupy czy też biznesy internetowe o których uważam, że warto wspomnieć i się im bliżej przyjrzeć. Wszystkim którzy interesują się nowo pojawiającym startupami polecam mój na bieżąco aktualizowany zbiór na flakerze (ma nawet RSS) w którym umieszczam informacje o nowych serwisach (są tam nie tylko moje znaleziska ale też innych, którzy napisali o jakimś nowym startupie)

Przechodząc do startupów które ostatnio się pojawiły i o których warto wspomnieć:

iwish.pl kolejna próba sprawdzenia się z listami prezentów czyli coś podobnego do Chce.to. Nie jestem przekonany czy tego typu pomysły wypalą w Polsce ale życzę jak najlepiej.

promoring.pl prosty sposób na promocję swojego serwisu i jednocześnie promowanie serwisów znajdujących się w "ringu". Nie wiem czy tego typu przedsięwzięcia są efektywne ale jak wiadomo w internecie niczego nie można być pewnym.

teachingmachinery.pl Głównym celem strony jest pomoc w nauce nowych oraz trening już opanowanych słów w jednym z 4 języków: angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz rosyjskim). Dodatkowo dostępne są inne zagadnienia związane z nauką takie jak: geografia, chemia, matematyka itp. Fajne proste narzędzie do nauki - przydam mu się pewnie za chwilę trochę więcej możliwości.

MyZeglarze.pl - gratka dla wszystkich zainteresowanych żeglarstwem czyli wortal tematyczny. Widać, że tworzony przez pasjonatów z wiedzą o tym sporcie czy też hobby. Dużo ciekawych materiałów, serwis wymaga jeszcze trochę poukładania treści i porządku na stronie głównej ale generalnie robi dobre wrażenie.

enumi.pl nie jest to portal nowy ale myślę, że warto o nim wspomnieć i będzie na pewno bardzo interesujący dla tych którzy kolekcjonują monety. Wyceny wartości, artykuły, giełda, sklepy - po prostu wszystko co może być przydatne dla numizmatyków.

znanywarsztat.pl. Twórcy Znanegolekarza uruchomili na tym samym silniku serwis z wyszukiwarką i opiniami na temat warsztatów samochodowych. Na starcie jest już spory zbiór warsztatów z całej polski (co już jest bardzo przydatne) i pojawiają się opinie użytkowników. Jest to taki serwis który każdemu w pewnym momencie może się przydać.

iurista.net Serwis czy też blog młodych prawników. Polecam bo są fajne artykuły - na przykład o dość ciekawych zagadnieniach z prawa pracy związanych z telepracą.

LigSpace.pl Bardzo fajny serwis dzięki któremu możemy zrobić stronę naszej ligi (piłka nożna, siatkówka, itp). Oprócz czysto informacyjnego charakteru możemy prowadzić na niej statystyki meczów, budować strukturę ligi, zarządzać nią, ustalać plany spotkań itp. Jednym słowem wszystko co jest potrzebne do zorganizowania małej ligi sportowej (łącznie z możliwością prowadzanie relacji online). Świetna sprawa.

Luxlife.pl Serwis informacyjny o dobrach luksusowych. Niby nic specjalnie odkrywczego ale bardzo podoba mi się jego subtelny wygląd i co ciekawe zrobiony na silniku blogowym wordpress. Jeśli ktoś lubi oglądać, luksusowe rzeczy takie jak apartament na manhattanie (swoją drogą wystrój czy tez wnętrza nie powalają tak bardzo jak cena) to z pewnością na chwilę się na tej stronie zatrzyma.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupkrótko o nowych