Polska

Pierwsi klienci będą mogli już za kilka dni kupować w pierwszym polskim sklepie bez kas

Grzegorz Ułan
Pierwsi klienci będą mogli już za kilka dni kupować w pierwszym polskim sklepie bez kas
5

Wielka premiera zbliża się wielkimi krokami, wszystkie prace adaptacyjne w pierwszym w Polsce sklepie bez kas zostały już zakończone i jego twórcy zapraszają pierwszych klientów do przetestowania ich rozwiązania.

Jacek Spychała, CCO Take&GO:

Zakończyliśmy etap prac adaptacyjnych oraz montaż technologii. Teraz nadszedł czas na podzielenie się efektami naszych prac z klientami. W pierwszym etapie, tzw. early access, dostępnym dla zarejestrowanych klientów, zapytamy konsumentów co jeszcze możemy usprawnić. To zupełnie nowe doświadczenie zakupowe i cały czas optymalizujemy nasze rozwiązania. Każda opinia zostanie przeanalizowana, abyśmy w pełni sprostali oczekiwaniom.

Podobieństwo z nazwy do Amazon GO nie jest ich jedynym podobieństwem, oba koncepty łączy wspólna cecha sklepu bez kas. Więcej o Take&GO możecie przeczytać w osobnym naszym wpisie, w dużym skrócie streszczę - do sklepu wchodzimy przy pomocy aplikacji zainstalowanej na smartfonie, od razu jesteśmy też identyfikowani, a dzięki tagom RFID rozmieszczonym na półkach wybrane produkty, które wkładamy do torby przypisywane są do naszego konta. Na koniec w tzw. śluzie kasowej wyświetla nam się lista zakupów, jeśli jest w porządku potwierdzamy ją, a płatność schodzi z naszej karty podpiętej do aplikacji. I tyle.

Dawid Urban, inwestor i pomysłodawca Take&GO:

Sklep Take&GO jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby konsumentów. Zakupy mają być szybkim i wygodnym procesem w drodze do domu czy pracy. Chcemy zaprosić pierwszych klientów i poznać, w jaki sposób zachowują się w tego typu formacie. Wsłuchamy się w ich opinie sprawiając, że doświadczenie w robieniu zakupów w naszej placówce będzie jak najlepsze.

Teraz koncept ten będą mogli przetestować w akcji pierwsi klienci zapisując się na stronie https://takeandgo.pl/. Po zapisaniu się przedstawiciele Take&GO będą się kontaktować z chętnymi osobami w celu umówienia na konkretny termin. Pełne uruchomienie sklepu z dostępem dla wszystkich planowane jest na lipiec, niestety przedstawiciele Take&GO nie zdradzają jeszcze konkretnej daty. Sklep mieści się przy ul. Półwiejskiej 13 w Poznaniu, a podobne sklepy w kolejnych miastach uruchamiane będą sukcesywnie. W planach jest w ciągu 12 miesięcy uruchomienie 22 lokalizacji w trzech miastach w Polsce.

Źródło: Take&GO.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu