Konferencja

EA Play 2021 - co nowego pokazało Electronic Arts?

KR
Krzysztof Rojek
2

Electronic Arts jak co roku prezentuje nowe produkcje oraz aktualizacje do wypuszczonych już gier Co ciekawego czeka nas niedługo?

Lato to czas największych gamingowych konferencji na których developerzy i wydawcy chwalą się, co też nowego udało im się stworzyć. Na takich eventach można spodziewać się wszystkiego - od zapowiedzi nowych produkcji, przez dzienniki developerskie z postępu prac nad daną grą, aż po aktualizacje, rozszerzenia i DLC do istniejących produkcji. Dlatego też konferencje największych tuzów branży - Ubisoftu, PlayStation czy Electronic Arts przyciągają tłumy graczy. Dziś miejsce ma konferencja tej ostatniej firmy. Co też przygotowało dla na EA?

EA Play Live 2021 na żywo

Preshow

Zanim rozpocznie się właściwa konferencja mamy specjalny fragment,  w którym prowadzący omawiają te gry, co do których wiadomo, że zostaną pokazane na właściwej konferencji bądź wyjdą w 2021. Mamy tu więc gry takei jak FIFA 22 czy Battlefield 2042 (o którym opowiadaliśmy wam już wcześniej). W przypadku FIFY zostały ujawnione nazwiska kolejnych piłkarzy-legend w Fifa Ultimate Team (m.in. Ole Gunnar Solskjær). Tutaj pokazany został też trailer dla gry F1 2021.

Grid Legends

Na samym początku firma ogłosiła, że Codemaster dołączyło do EA. Co oczywiścei oznacza, że ich serie wyścigowe również zostają przeniesione pod skrzydła tego wydawcy. Na pokazie zaprezentowany został po raz pierwszy trailer gry Grid Legends. To zdecydowanie spodoba się fanom, ponieważ mamy tu wszystko, co znane w serii Grid, a dodatkowo - w grze znajduje się nawet pełnoprawny aktorski tryb fabularny. Niestety, gra zapowiedziana została na 2022.

Apex Legends

Apex Legends to bardzo udana gra, będąca odpowiedzią na rosnącą popularność hero shooterów i battle royale. Teraz EA pokazało nowy trailer produktu Respawn entertainment, pokazujący nowego bohatera - Seera.  Oprócz tego studio przygotowuje tez nowe areny.

Lost in Random

Lost in Random jest grą, która była pokazana przed konferencją. Gra opowiada historię dystopijnego świata, zainspirowanego animacjami i filmami poklatkowymi. Główną mechaniką gry jest opieranie się na mechanikach losowości m.in. przy wybieraniu dostępnych ataków w pojedynkach. Co więcej, losowość została tu wpisana do lore świata - cały świat Lost in Random żyje losowością i jest dookoła niej zbudowany. Gra zostanie wydana na wszystkie platformy już 10 września.

Knockout City

Knockout City to kolejna gra multiplayer stworzona przez zespół EA. Teraz zespół zaprezentował drugi sezon tej go hero shootera. Mamy tu nowe areny, nowe kule i nowych bohaterów.

Battlefield 2042

O tej grze mówiliśmy wam już wcześniej. Na tej konferencji dowiedzieliśmy się kilku nowych informacji o tej grze. Najważniejszą zapowiedzią był przede wszystkim Battlefield Portal - możliwość tworzenia nowych trybów gry przez samych graczy. Pozwala to tworzyć graczom własne scenariusze, mieszając różne mapy, klasy postaci i dostępne uzbrojenie także mieszając assety z różnych Battlefieldów (m.in. Bad Company 2). Dodatkowo gracze dostają do ręki narzędzie, które do tej pory były dostępne tylko dla developerów.

Dead Space

Przygody inżyniera Isaaca Clarce'a miały wrócić po latach. Na EA Play otrzymaliśmy dosłownie tylko kilka sekund trailera, ale po nim było widać bardziej niż wyraźnie, że zespół pracuje nad marką i co ważniejsze - robi to pod oryginalną nazwą. EA zapowiada, że będzie to coś więcej niż remaster, dlatego czekam z niecierpliwością, by wrócić na pokład Ishimury

Na tym zakończył się EA Play Live 2021. Konferencja nie trwała długo, ale mieliśmy na niej kilka interesujących nowości. Osobiście najmocniej czekam właśnie na Dead Space i trochę szkoda, że póki co nie otrzymaliśmy żadnej informacji, kiedy możemy spodziewać się czegokolwiek więcej na temat prac nad produkcją.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu