Gry

EA nie ma już problemu z kobietami. Dziewczyny trafią do FIFY 16

Paweł Winiarski
EA nie ma już problemu z kobietami. Dziewczyny trafią do FIFY 16
16

Twórcy FIFY pokonali wreszcie techniczne przeszkody związane z przedstawicielkami płci pięknej grającymi w piłkę nożną. W FIFIE 16 znajdziemy 12 narodowych drużyn żeńskiej ligii. Podczas tworzenia postaci, wirtualne piłkarki przeszły ten sam proces, co piłkarze. Użyto techniki skanowania twar...

Twórcy FIFY pokonali wreszcie techniczne przeszkody związane z przedstawicielkami płci pięknej grającymi w piłkę nożną. W FIFIE 16 znajdziemy 12 narodowych drużyn żeńskiej ligii.

Podczas tworzenia postaci, wirtualne piłkarki przeszły ten sam proces, co piłkarze. Użyto techniki skanowania twarzy znanej już w serii FIFA, możemy więc liczyć na fotorealistyczne odwzorowanie ich podobizn. Trzy lata z konsolami obecnej generacji pozwoliły poznać dobrze zarówno sprzęty jak i silnik gry - dzięki temu zażegnano wcześniejsze problemy z implementacją różnic między zawodnikami płci męskiej i żeńskiej. Podejrzewam, że chodziło głównie o system animacji, który przecież od początku zawsze był tworzony jedynie z myślą o mężczyznach.

Podobnie jak w realnej piłce, nie mamy co liczyć na mecze pomiędzy płciami, choć EA wprowadzi taką możliwość kiedy na realnych boiskach stanie się ona codziennością. Możemy natomiast spodziewać się, że kobiece drużyny będą się już pojawiać w każdej kolejnej odsłonie serii.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

fifa