Konsole

EA Access na Sony PlayStation 4 już w lipcu! Bogata biblioteka gier w abonamencie

PK
Piotr Kurek
19

O tym, że EA Access oficjalnie zawita na Sony PlayStation 4 w tym roku wiedzieliśmy od początku maja. Nie wiedzieliśmy jednak kiedy dokładnie ma to nastąpić. Teraz to się zmieniło. Ogólniki w postaci „tegoroczne lato” się potwierdzają i w gry Electronic Arts w abonamencie na PS4 zagramy już w lipcu.

Pierwsze informacje na temat udostępnienia EA Access na kolejną platformę pochodzą z początku lutego. To wtedy Andrew Wilson — dyrektor generalny EA poinformował o zbliżających się zmianach. Zabrakło jednak konkretów i jedyne, co nam zostało to domysły. Tym bardziej, że zarówno EA jak i Sony nie udzielało dodatkowych komentarzy. Dziś już wiemy, że w gry z bogatego katalogu Electronic Arts zagrają zainteresowani posiadacze konsoli PlayStation 4. A nastąpi to już 24 lipca.

Zobacz też: EA planuje ekspansję swojej usługi EA Access na inne platformy. Prawdopodobnie chodzi o PlayStation 4

Nieco więcej na temat udostępnienia na kolejną platformę abonamentu na gry Electronic Arts dowiedzieliśmy się w maju, gdzie oficjalnie potwierdzono, że usługa ta zmierza na PlayStation 4. Niemal 5 lat po swoim debiucie na Xbox One i domysłach na temat tego, kto blokuje dostęp do tej formy dostępu do gier na konkurencyjnej konsoli, posiadacze urządzenia od Sony będą mogli w końcu, za niewielką opłatą, sprawdzić bogatą bibliotekę gier popularnego studia. Potwierdzone gry to między innymi Battlefield V, NHL 19, NBA Live 19, MADDEN 19, Burnout Paradise Remastered, Mass Effect Andromeda, TITANFALL 2. A to dopiero część oferty. Niewykluczone, że na premierę pojawi się także pełna wersja FIFA 19, która w EA Access na Xbox One i Origin Access na PC jest dostępna jako 10-godzinowa wersja próbna.

EA Access na PlayStation 4. Ile zapłacimy za te abonament w Polsce?

Jak będą wyglądać ceny EA Access w Polsce? Tych wciąż nie potwierdzono, ale można przypuszczać, że będą identyczne, jak w przypadku wersji usługi na konsolę Xbox One. Miesięczny dostęp do biblioteki gier Electronic Arts na tej platformie kosztuje 14,99 zł. Za roczny abonament przyjdzie zapłacić 79,99 zł (co daje ok. 6,60 zł miesięcznie). Do tego dochodzą zniżki w wysokości 10% na gry z katalogu EA, dostęp do próbnych wersji przed ich oficjalną premierą oraz stale rozbudowująca się baza gier — od tych klasycznych, poprzez najnowsze hity.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu