Sony

[Aktualizacja] PSN <del>nie</del> działa. Sony z poważną awarią usług sieciowych

Piotr Kurek
[Aktualizacja] PSN <del>nie</del> działa. Sony z poważną awarią usług sieciowych
21

Wygląda na to, że usługa sieciowa PlayStation nie działa. Nie była to planowana przerwa na konserwacje. Nie można zalogować do PSN, o graniu nie wspominając.

Aktualizacja 14.06

Kilka minut po północy usługi sieciowe PSN zostały ponownie uruchomione i wygląda na to, że wszystko wróciło do normy.


Ok. 20:30 polskiego czasu zaczęły pojawiać się zgłoszenia o braku dostępu do usług PSN. Wygląda na to, że Sony boryka się z poważną usterką, która wyłączyła wszystkie funkcje sieciowe. Jak możemy przeczytać na oficjalnych stronach pomocy technicznej, w chwili obecnej trwają problemy techniczne związane z zarządzaniem kontami, grami i sieciami społecznościowymi, PlayStation Store i PlayStation Music. Technicy pracują nad jak najszybszym rozwiązaniem problemów, a firma przeprasza za zaistniałą sytuację i dziękuje za cierpliwość. Możecie mieć kłopoty z wygodnym korzystaniem z konsol PlayStation 4, PlayStation 3, jak i PlayStation Vita. Warto śledzić oficjalną stronę PlayStation, na której można sprawdzić status poszczególnych usług.

Jeśli planowaliście więc dziś wieczorem pograć, musicie uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki, by szybko zażegnano problem. I oby nie była to jakaś większa awaria, która odetnie użytkowników PlayStation od usługi na dłuższy czas.

W najgorszej sytuacji są osoby, które nie mają ustawionej konsoli PS4 jako podstawowa dla swojego konta. Wraz z przerwą w działaniu usług sieciowych otrzymują oni powiadomienie o błędzie informującym o braku możliwości sprawdzenia licencji, a co za tym idzie zostali wylogowani z uruchomionej gry.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu