E-sport

Esport na Facebooku! Ta współpraca to solidny cios w YouTube'a i Twitcha

Piotr Kurek
Esport na Facebooku! Ta współpraca to solidny cios w YouTube'a i Twitcha
4

Już wkrótce miłośnicy e-sportu będą mogli oglądać najważniejsze rozgrywki na Facebooku, bez konieczności sięgania po rozwiązania oferowane przez YouTube, czy Twitch.

Możliwość oglądania zmagań najlepszych graczy na świecie w rozgrywkach organizowanych przez ESL do tej pory często była ograniczona konkretnymi platformami. W 2017 r. wydarzenia związane z ESL Pro League wyświetlane były wyłącznie na platformie YouTube, rok wcześniej na Twitchu. Wygląda na to, że w tym roku będzie łatwiej o dostęp do treści i streamów globalnych turniejów esportowych.

Zobacz też: Intel i ESL wzmacniają współpracę. W grę wchodzą spore pieniądze na rozwój esportu

ESL i Facebook Gaming ogłosiły dziś rozszerzenie partnerstwa w celu objęcia transmisją wszystkich globalnych turniejów ESL na platformie Facebook. Transmisje mają odbywać się na zasadach braku wyłączności, co chyba jest najlepszą wiadomością dla widzów. Tegoroczna współpraca rozpoczęła się już na kwalifikacjach regionalnych w CS:GO do IEM Katowice Minor 16 stycznia 2019 roku i potrwa do grudnia 2019 roku. Turnieje będą transmitowane na Facebooku w języku angielskim poprzez stream w formacie 1080p/60fps, a ESL Pro League będzie dostępne w języku angielskim i portugalskim.

Zwiększenie dostępnych treści produkowanych przez ESL o wszystkie globalne turnieje esportowe jest dla nas sposobem na zaspokojenie rosnącego apetytu na oglądanie streamingu z gier na Facebooku. Zapewnianie fanom ESL dostępności do transmisji na wielu platformach jest czymś, na czym wiemy, że społeczności bardzo zależy i jest to głównym powodem, dla którego wszystkie treści w 2019 roku będą nadawane na każdej platformie, na której ESL zdecyduje się na streaming. Będziemy nadal słuchać naszych fanów i reagować na informację zwrotną od graczy, aby wspólnie pracować nad budowaniem globalnej społeczności.

— powiedział Leo Olebe, Global Director, Games Partnerships, Facebook

Fani mogą oglądać i śledzić treści ESL na fb.gg oraz na indywidualnych stronach IEM, ESL One i Pro League:

  • facebook.com/watchIEM
  • facebook.com/watchESLOne
  • facebook.com/watch/ESLProLeagueCSGO

Źródło: Materiały prasowe

Zobacz też: Wprowadzenie do esportu dla laików

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu