Mobile

Dziś rusza w Polsce aktualizacja LG G5 do Androida 7.0 Nougat

Tomasz Popielarczyk
Dziś rusza w Polsce aktualizacja LG G5 do Androida 7.0 Nougat
22

Regularnie piszemy o aktualizacjach kolejnych smartfonów do Androida 7.0 Nougat w USA czy Korei. Jedna z nich w końcu dociera również do Polski.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, LG G5 lada moment otrzyma aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Nowa wersja dostała już zielone światło i jeszcze dziś ma zostać udostępniona użytkownikom. Niestety póki co nie dokonamy jej w trybie OTA. Musimy w tym celu skorzystać z aplikacji LG Bridge, którą pobierzemy z oficjalnej strony producenta. Po zainstalowaniu paczki (w której znajdziemy również sterowniki), musimy podłączyć smartfona do komputera za pomocą kabelka USB, a następnie zainicjować proces aktualizacji.

Jak wiemy, nowa wersja systemu ma rozmiar ok. 1,5 GB. Poza aktualizacją Androida do wersji 7.0 Nougat ma ona wprowadzać też szereg poprawek i usprawnień w nakładce graficznej LG UX. Można się też spodziewać, że zaktualizowane zostaną zabezpieczenia.

Dotąd aktualizacja LG G5 do Androida 7.0 Nougat miała miejsce w Korei oraz w USA. Pisaliśmy o tym m.in. dziś w porannej prasówce.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu