Filmy

"Dziewczyny z Dubaju" to kolejna perełka polskiego kina. Zwiastun zachwyca*

Konrad Kozłowski
"Dziewczyny z Dubaju" to kolejna perełka polskiego kina. Zwiastun zachwyca*
0

Nikt nie spodziewał się, że pierwsza zapowiedź "Dziewczyn z Dubaju" okaże się tak widowiskowa. Producentką filmu jest Dorota Rabczewska (pracowała przy Pitbullu), więc to spora obietnica.

Dziewczyny z Dubaju  twórcy filmu

"Dziewczyny z Dubaju" to także tytuł książki, którą inspirowany jest film. Autorem książki jest Piotr Krysiak, a za scenariusz filmu odpowiadają Dimitrij Potochnik, Lucas Coleman, Piotr Stanisław, Markus Moretti oraz Max Turell, natomiast współpracowały z nimi także Agnieszka Olejnik i Kornelia Strzelecka. Za kamerą stanęła Maria Sadowska - reżyserka takich filmów jak "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" i "Dzień kobiet".

Obsada filmu Dziewczyny z Dubaju

Według zapowiedzi dystrybutora, "Dziewczyny z Dubaju" to film, który wstrząśnie polskim show-biznesem. Data premiery nie została jeszcze podana, ale wszędzie w materiałach promocyjnych znajdziemy dopisek "wkrótce w kinach", więc debiut nastąpi najwyraźniej jeszcze tej jesieni. W obsadzie filmu znalazło się sporo znanych twarzy, w tym Katarzyna Figura, Jan Englert, Paulina Gałązka, Giulio Berutti, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk, Beata Ścibakówna, Józef Pawłowski, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti oraz Luca Molinari.

Zwiastun "Dziewczyn z Dubaju". Nowa perełka polskiego kina

Mam nadzieję, że zdążyliście zorientować się, że tytuł tego materiału należy potraktować z pewnym dystansem. Trudno mi jednak zareagować na zapowiedź takiej produkcji inaczej, niż z delikatnym uśmiechem, bo chyba twórcy nie sądzili, że "Dziewczyny z Dubaju" znajdą się poza inną ligą niż niektóre filmy Patryka Vegi czy pokroju hit Netfliksa "365 dni". Nikt nie powinien też być zaskoczony, jeśli po premierze okaże się, że film zarobił znacznie więcej, niż niektóre inne polskie tytuły, a tym bardziej, że nie dał szans zagranicznym produkcjom, które walczą o uwagę polskiego widza. Promocja i rozgłos wokół "Dziewczyn z Dubaju" są ogromne i wszyscy wiemy dlaczego.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu