Android

Dzielenie ekranu między aplikacjami dopiero w Androidzie N [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
17

We wczorajszym AMA zorganizowanym w serwisie Reddit zespół odpowiadający za tablet Pixel C ujawnił, że dzielenie ekranu w systemie Android pojawi się w przyszłorocznym dużym wydaniu, którego nazwa, zgodnie z tradycją, zaczyna się na literę "N". Dzielenie ekranu w Androidzie Jedna z najbardziej...

We wczorajszym AMA zorganizowanym w serwisie Reddit zespół odpowiadający za tablet Pixel C ujawnił, że dzielenie ekranu w systemie Android pojawi się w przyszłorocznym dużym wydaniu, którego nazwa, zgodnie z tradycją, zaczyna się na literę "N".

Dzielenie ekranu w Androidzie

Jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji w Androidzie zadebiutuje w wydaniu oznaczanym literką "N". Taką informację podał zespół pracowników Google podczas wczorajszej sesji AMA na Reddicie. Z innych nowości, jakie pojawią się w kolejnym dużym wydaniu systemu warto wymienić obsługę DisplayPort za pośrednictwem USB-C. Nie wiemy oczywiście, kiedy moglibyśmy się spodziewać debiutu nowego systemu. Jest bardzo prawdopodobne, że wzorem poprzedniej wersji, podczas czerwcowego Google I/O poznamy nowe funkcje i otrzymamy wersję beta, która po kilkumiesięcznych testach ostatecznie wyląduje na smartfonach i tabletach jesienią.

Adblock Plus dla MS Edge

Wczoraj wyciekły pierwsze informacje na temat rozszerzeń w przeglądarce Microsoft Edge, a tymczasem dziś twórcy popularnego Adblocka Plus zapowiadają swoje wsparcie. Aktualnie trwają prace nad dodatkiem, który miałby zostać wydany tuż po wprowadzeniu do Edge'a obsługi dodatków. Jest to planowane jednak dopiero na wiosnę-lato przyszłego roku. Nieprędko zatem użytkownicy otrzymają narzędzie do blokowania reklam. Pewnym jest jednak, że się go doczekają.

EA uruchamia dywizję e-sportową

W odpowiedzi na rynkowe trendy EA uruchamia specjalną dywizję, która będzie poświęcała swoją uwagę wyłącznie zagadnieniom związanym z e-sportem. Jej działalność ma się opierać na trzech filarach: rozrywce, konkurencji oraz społeczności. U sterów nowego działu zasiada sam Peter Moore. Chce on, aby koncern w niedługim czasie wkradł się do czołówki e-sportu. Zresztą EA już ma tytuły, które są wykorzystywane w rozgrywkach e-sportowych: FIFA, NHL, Battlefield.

Yahoo obsłuży Gmaila

Uruchomiona dwa miesiące temu aplikacja Yahoo do obsługi poczty e-mail została rozbudowana o wsparcie dla Gmaila. Jest to tym bardziej zaskakujące, gdyż Gmail stanowi konkurencję dla poczty Yahoo. A tymczasem teraz z poziomu programu mamy dostęp do najważniejszych funkcji, jak wyszukiwarka czy menedżer kontaktów. Gmaila możemy podpiąć zarówno pod aplikacje mobilne Yahoo Mail jak i przeglądarkową wersję usługi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Androidpixel cAndroid N