Gry

Chcecie zagrać w Dying Light 2 z ray-tracingiem? Szukajcie złotego pociągu

Kacper Cembrowski
2

Techland opublikował oficjalne wymagania sprzętowe do Dying Light 2: Stay Human i cóż… granie w wysokiej jakości na PC będzie wymagało naprawdę solidnych zasobów.

Dying Light 2 przeszło długą drogę z wieloma ostrymi zakrętami. Pomimo masy problemów po drodze, polskiemu deweloperowi udało się odeprzeć klątwę Dead Island 2 i ukończyć sequel świetnie przyjętego Dying Light, który niedawno pokrył się złotem. Gra trafi w ręce graczy już 4 lutego 2022 roku. Dla podgrzania atmosfery, podczas tegorocznej gali The Game Awards, pokazano nowy trailer produkcji.

Aby grać w Dying Light 2: Stay Human z wyłączonym ray-tracingiem w niskiej jakości i 30 klatkach na sekundę, będziemy potrzebowali procesora Intel Core i3-9100 lub AMD Ryzen 3 2300X, kartę graficzną GeForce GTX 1050Ti lub Radeona RX 560 4GB. Minimalny RAM to 8 GB i niezbędna przestrzeń dyskowa wynosi 60 GB - tutaj według Techlandu dysk HDD i system operacyjny Windows 7 w pełni wystarczy.

Żeby cieszyć się rozgrywką z wyłączonym ray-tracingiem, ale w wysokiej jakości i w 60 klatkach na sekundę, niezbędny będzie procesor Intel Core i5-8600K lub AMD Ryzen 5 3600X oraz karta graficzna RTX 2060 6GB lub AMD RX Vega 56 8GB. Zalecana ilość pamięci RAM to w tym przypadku 16 GB, przestrzeń dyskowa się nie zmienia, jednak tutaj niezbędny okaże się dysk SSD oraz system Windows 10.

Jeśli chcemy grać z ray-tracingiem w zaledwie 30 FPS-ach, będziemy potrzebowali taki sam procesor jak w poprzednim przypadku, jednak potrzebna będzie wymiana karty graficznej - a jak wszyscy dobrze wiemy, w bieżących czasach jest to dość problematyczne. W tym przypadku niezbędna okaże się grafika NVIDIA RTX 2070 8GB. Do tego 16 GB pamięci RAM, 60 GB miejsca na dysku SSD oraz Windows 10.

Im dalej, tym robi się coraz bardziej gorąco. Aby wyciągnąć maksymalną jakość z Dying Light 2: Stay Human na pecetach i cieszyć się rozgrywką z włączonym ray-tracingiem w wysokiej jakości i 60 klatkach na sekundę, potrzebny nam będzie procesor Intel Core i5-8600K lub AMD Ryzen 7 3700X oraz grafika NVIDIA RTX 3080 10GB. Do tego oczywiście 16 GB RAMu, dysk SSD i Windows 10.

Dobrą informacją jest fakt, że Dying Light 2 wspiera technologię DLSS. Mimo wszystko, należy pamiętać, że mowa tutaj jest jedynie o Full HD. Żeby cieszyć się świetną grafiką i wydajnością, a do tego podkręcić jakość do 4K czy 1440p, trzeba posiadać kosmiczny wręcz komputer. Patrząc na ostatnie zwiastuny - jest na co czekać, chociaż pecetowi gracze będą mieli pod górkę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu