Aplikacje webowe

Notion – Edytor dokumentów do wspólnej edycji online. Przetestujmy go razem

Grzegorz Ułan
Notion – Edytor dokumentów do wspólnej edycji online. Przetestujmy go razem
5

Do tej pory dzieliłem się z Wami narzędziami webowymi do współpracy online dla programistów. Dla przypomnienia tylko mowa o Koding, Coffee.io czy CodeBunk. Dziś wpadł mi w ręce nowy projekt o nazwie Notion, który skierowany jest do szerszego zastosowania niż wspólne programowanie, choć i nie wyk...

Do tej pory dzieliłem się z Wami narzędziami webowymi do współpracy online dla programistów. Dla przypomnienia tylko mowa o Koding, Coffee.io czy CodeBunk.

Dziś wpadł mi w ręce nowy projekt o nazwie Notion, który skierowany jest do szerszego zastosowania niż wspólne programowanie, choć i nie wyklucza takowego. Można powiedzieć, że do takiej wspólnej edycji wystarczyłyby obecnie Google Dokumenty, ale w mojej ocenie Notion jest bardziej przyjazne i szybsze w użyciu.

jv

Już na etapie tworzenia dokumentu możemy wybrać szablon w formie artykułu, notesu, listy rzeczy do zrobienia, ankiety czy po prostu pustego dokumentu, do którego później możemy przenosić, metodą przeciągnij i upuść, gotowe moduły umieszczone w prawym menu.

notion2

Jak wspominałem, wspólne kodowanie również jest możliwe i to przy użyciu modułu kamery.

kodowanie

Osobiście upatrywałbym jednak Notion, jako zastosowanie do współpracy nad prostymi dokumentami czy do tworzenia jakiś wspólnych projektów dla uczniów czy studentów. Jeśli chcecie sprawdzić Notion w użyciu przez kilku edytorów, zapraszam do udostępnionego przeze mnie dokumentu pod tym adresem - https://www.notion.so/i3AAIVo4Zzp1F

V3_big_1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu