1

Dropbox wprowadza opcję przydatną w pracy. Zwłaszcza tej zespołowej

dropbox logo
Dropbox to narzędzie, z którego korzystają miliony ludzi na całym świecie (właściwie setki milionów). Spora część używa go nie tylko w życiu prywatnym ale też, a może przede wszystkim, w pracy. Firma to rozumie i stara się dostosowywać ofertę do potrzeb klientów, by w ten sposób zatrzymać ich przy sobie. Wprowadzane są grupy, dzięki którym […]

Dropbox to narzędzie, z którego korzystają miliony ludzi na całym świecie (właściwie setki milionów). Spora część używa go nie tylko w życiu prywatnym ale też, a może przede wszystkim, w pracy. Firma to rozumie i stara się dostosowywać ofertę do potrzeb klientów, by w ten sposób zatrzymać ich przy sobie. Wprowadzane są grupy, dzięki którym organizacja pracy i dzielenie się plikami będzie jeszcze łatwiejsze.

Opcja „team” ma się pojawić już niedługo w menu usługi. Zmiany sprawią, że łatwiejsze stanie się oddzielanie plików prywatnych od tych związanych z pracą. Do obu kont dostęp będzie możliwy z poziomu PC oraz mobile. Praca grupy będzie organizowana w jednym miejscu, to pozwoli lepiej planować realizację zadań. Wszystkie informacje trafią do folderu zespołu, każdy członek grupy będzie miał do nich dostęp. Grupy można rozszerzać, a kolejni członkowie będą mieli dostęp do informacji, które pojawiły się wcześniej.

team-feature

Oznacza to po prostu, że Dropbox staje się serwisem jeszcze bardziej skoncentrowanym na pracownikach. Trudno się temu dziwić, biznes chmurowy jest naprawdę trudny, działają na nim wielkie firmy, z którymi Dropboxowi będzie trudno rywalizować. W takim układzie trzeba dla siebie szukać innych rozwiązań, można spróbować pójść drogą, jaką kroczy np. Slack, z którego korzystamy i my. Nie twierdzę, że staną się dla tego narzędzia bezpośrednim rywalem, ale zakres usług będzie pewnie rozszerzany. Wiele osób te informacje pewnie ucieszą.

team dropbox

Grafika: engadget.com