Apple

Macbook z ekranem dotykowym? Czy marzenia geeków się spełnią?

Krzysztof Rojek
Macbook z ekranem dotykowym? Czy marzenia geeków się spełnią?
11

Apple szuka sposobów na nowe podejście do tematu ekranów dotykowych. Szanse do dotykowe Maki są jednak małe.

Apple jest znane z tego, że idzie własną drogą, jeżeli chodzi o pomysły na używanie swoich laptopów. Czasami to skutkuje genialnymi rozwiązaniami wyprzedzającymi konkurencję o lata, jak w przypadku procesorów linii M oraz czasu życia na baterii niedostępnych dla nikogo. Z drugiej, częściej niż rzadziej Apple uważało, że lepiej wie, czego tak naprawdę chcą konsumenci, po czym okazywało się, że firma musi się ze swoich decyzji wycofać. Przykłady? Proszę bardzo - gdzie w najnowszych Macach znajduje się touchbar czy klawiatura motylkowa?

Apple przywróciło też kilka rzeczy, które samo skasowało, jak większa liczba portów czy złącze MagSafe. Jednak jeżeli chodzi o jedną rzecz, firma wciąż jest nieugięta.

Kiedy doczekamy się Macbooka z ekranem dotykowym? Tego nie wie nikt

Jak pokazuje Techradar, Apple pracuje nad nową technologią haptycznego feedbacku, pozwalającego jeszcze lepiej udawać fizyczne przyciski na ekranie dotykowym. Owszem, już teraz Apple ma technologię Taptic Engine w telefonach i tabletach, dzięki czemu jest to jeden z najlepiej działających mechanizmów w branży. Komentujący zauważają jednak, że nowy patent firmy może zostać wykorzystany nie w urządzeniach mobilnych, a w... laptopach.

Oczywiście - to są tylko spekulacje, które nakręcają marzenia geeków o dotykowych Macbookach. W końcu w ostatnim czasie MacOS i iPadOS zbliżyły się mocno pod kątem funkcjonalności, a wiele osób już teraz stosuje obejścia i tricki, żeby sprawić, by ich Maki miały chociaż protezę dotykowego ekranu.

I oczywiście - społeczność osób, które tego dotykowego ekranu chcą z pewnością jest relatywnie mała. Jednak w tym wypadku, ktokolwiek chce, może przecież używać laptopa klasycznie. Dodanie obsługi dotyku nie koliduje z tradycyjnym użytkowaniem komputera, a dodatkowo rozszerza jego możliwości.

Chcielibyście mieć ekran dotykowy w swoim Maku?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu