Felietony

Dosyć już tego Post-Pc. Ja chcę z powrotem dobrego PC do grania! Gracie na laptopach?

Grzegorz Marczak
Dosyć już tego Post-Pc. Ja chcę z powrotem dobrego PC do grania! Gracie na laptopach?
37

Tęsknie za graniem na PC, konsola mimo iż jest świata nie daje jednak tego co dziś dobry PC. I nie chodzi mi tylko grafikę ale po prostu o brak pewnych tytułów, brak dobry strategii i generalnie pewną dla mnie przynajmniej odczuwalną izolację od świata gier na PC. Nie oznacza to oczywiście, że k...

Tęsknie za graniem na PC, konsola mimo iż jest świata nie daje jednak tego co dziś dobry PC. I nie chodzi mi tylko grafikę ale po prostu o brak pewnych tytułów, brak dobry strategii i generalnie pewną dla mnie przynajmniej odczuwalną izolację od świata gier na PC. Nie oznacza to oczywiście, że konsola jest gorsza czy też nie daje dobrej rozrywki. Z czasem po prostu z zazdrością patrzę jak wyglądają na PC takie tytuły jak chociażby recenzowany dziś przez Jana Far Cry 3 czy tez jak bogatą ofertę zaczynają mieć serwisy sprzedające gry w postaci cyfrowej (i to w naprawdę dobrych cenach)

Coraz bardziej ciągnie mnie więc do powrócenia do grania na PC (o maku nie będę wspominał) ale niestety mam przed sobą duży dylemat. Na klasycznego PC-ta nie mam po prostu miejsca a Jan właśnie niedawno w rozmowie uświadomił mi brutalnie, że dobry laptop do grania tani nie jest, a bardzo dobry to już kuriozalne pieniądze. Niestety mając konsolę zupełnie przestały mnie interesować jakiekolwiek wymagania sprzętowe, wracając natomiast do PC temat ten staje się kluczowy (zupełnie jak za dawnych czasów) jeśli chce się mieć prawdziwą przyjemność z gry.

Dawno nie przeczesywałem rynku pod tym kątem więc mam pytanie do was - na jakich laptopach gracie, co możecie polecić i na co zwracać uwagę?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu