Polska

Dostawa zakupów spożywczych z Carrefoura w mniej niż w godzinę, dzięki współpracy z Glovo

Grzegorz Ułan
Dostawa zakupów spożywczych z Carrefoura w mniej niż w godzinę, dzięki współpracy z Glovo
13

Popularne sklepy spożywcze sprzedające swoje produkty na stronach www czy dedykowany temu serwis Frisco.pl przeżywają oblężenie, więc na dostarczenie zakupów trzeba czekać nawet po kilka dni. Wychodząc na przeciw temu problemowi, Carrefour nawiązał współpracę z Glovo, którego kurierzy dostarczą zakupy w mniej niż w godzinę.

Glovo zadebiutował na polskim rynku w drugiej połowie zeszłego roku, to w dużym skrócie przede wszystkim aplikacja mobilna, dostępna na Androida i iOS, dzięki której możemy zamówić różne produkty, a które to kurierzy Glovo dostarczają pod wskazany adres.

W związku z dużym zapotrzebowaniem na usługi dowozu zakupów spożywczych, Careffour nawiązał ściślejszą współpracę z Glovo i od tego miesiąca w 7 miastach w Polsce: Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach, kurierzy Glovo będą dostarczali zakupy pod drzwi z 58 sklepów Carrefour Express.

Michał Sacha, dyrektor marketingu, digital, IT, e-commerce i usług finansowych w Carrefour Polska:

Rozpoczęcie współpracy Carrefour Polska z Glovo przypada na wyjątkowy okres, w którym nasza ambicja szybkiego i skutecznego odpowiadania na potrzeby współczesnych konsumentów nabiera nowego wymiaru i staje się naszym obowiązkiem. Dzięki współpracy z Glovo poszerzamy możliwość korzystania z oferty Carrefour bez konieczności wychodzenia z domu. To również kolejny etap realizowania naszej strategii omnikanałowej.

Zamówienia można już składać w aplikacji mobilnej Glovo, po wybraniu potrzebnych produktów i złożeniu zamówienia, pracownik sklepu Carrefour otrzymuje powiadomienie w swojej aplikacji i od razu rozpoczyna kompletowanie zamówionych produktów. Następnie zapakowane już zamówienie przekazywane jest kurierowi Glovo, a ten dostarcza je klientowi pod wskazany adres. Koszt usługi wynosi obecnie 6,99 zł, a dla nowych klientów Glovo pierwsza dostawa będzie darmowa.

Carrefour zastrzega, że cały proces odbywa się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności oraz higieny (dodatkowa dezynfekcja toreb, unikanie dotykania uchwytów toreb i trzymanie za boki podczas przenoszenia, stosowanie się do wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia).

Źródło: Carrefour.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu