Polska

#CONTRA19 to doskonały przykład niesienia pomocy dzięki dobrej zabawie

Dawid Pacholczyk
#CONTRA19 to doskonały przykład niesienia pomocy dzięki dobrej zabawie
1

Nowa akcja #CONTRA19 skierowana do blisko 2 milionów polskich nastolatków to wspaniały przykład jak w prosty sposób można zapewnić rozrywkę, a równocześnie nieść pomoc.

Nowe zakażenia, ilość zgonów, przepełnione szpitale, kryzys gospodarczy, zwolnienia, wybory prezydenckie, to są tematy, którymi jesteśmy zalewani na każdym kroku. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, w końcu trwa pandemia. Jednak nie zapominajmy, że poza tymi bez wątpienia poważnymi tematami, musimy myśleć o najmłodszych. Ich perspektywa jest oczywiście inna, jednak wielu stanęło przed równie trudną sytuacją - czekają ich egzaminy i matury, a nauka jak wygląda wszyscy dobrze wiemy. Dlatego akcje jak #CONTRA19 są bardzo ważne. Pomagają młodzieży oderwać się od trudów kwarantanny, a przy okazji mogą zrobić coś dobrego dla innych.

Na czym polega #CONTRA19?

Akcja genialna w swojej prostocie. Wchodzisz na stronę www.contra19.org i losujesz krótkie wyzwanie. Zapoznajesz się ze szczegółami i decydujesz czy podejmujesz się zadania czy nie. Następnie je realizujesz i zabawa zaczyna się od nowa. To wszystko! Wyzwania są oczywiście przemyślane i dostosowane do obecnych realiów.

Może to być obejrzenie spektaklu online i wsparcie kultury, wykonanie telefonu do kilku osób, aby nie czuły się samotne lub umieszczenie infografiki dotyczącej koronawirusa i szerzenie sprawdzonych informacji. Jednak moim ulubionym jest wsparcie lokalsa czyli pomoc lokalnym biznesom. To szczególnie ważne, gdy nad wszystkimi wisi widmo kryzysu i redukcji etatów.

Oczywiście nie zapomnijmy o rzuceniu wyzwania naszym znajomy tak, aby i oni zaangażowali się w całą akcję i podzieleniu się tym jak nam poszła w mediach społecznościowych.

#CONTRA19 ma wielką grupę odbiorców

Akcja #CONTRA19 trafia na naprawdę żyzny grunt. Mówimy to tu o blisko 1.7 mln nastolatków. Ta ogromna rzesza młodych ludzi, często pełnych pasji i energii którzy z dnia na dzień została postawiona w zupełnie nowej sytuacji. W rzeczywistości w której nie ma codziennej rutyny związanej ze szkołą, ale nie ma również przyjaciół i znajomych z którymi można spotkać się w dowolnym momencie.

#CONTRA19 to doskonały przykład tego jak w prosty sposób można zaktywizować tak ogromną grupę młodych ludzi, aby mogli zrobić coś wartościowego i ważnego dla innych, a równocześnie, aby ułatwić im ten trudny czas.

Ogromną zaletą całej inicjatywy jest jej prostota. Wiele z tych zadań to czysta przyjemność jak e-domówka, inne wymagają dosłownie 20 minut z Twojego dnia co dla nikogo nie powinno stanowić większego wyzwania. To kolejny raz, gdy widzę GovTech Polska jako jednego z głónych partnerów i muszę przyznać, że robią to dobrze. Tego typu akcje i inicjatywy są niezbędne w czasach kryzysu jaki obecnie panuje.

Za całą inicjatywą stoi fundacja Zwolnieni z Teorii przy wsparciu GovTech Polska. Za całą kreację odpowiada agencja 180heartbeats+JUNGvMATT którzy wykonali to pro bono.

 

Źródło: mamstartup.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu