Ciekawostki technologiczne

Technologia w ogrodzie. Prace tam jeszcze nigdy nie były tak przyjemne!

Kacper Cembrowski
Technologia w ogrodzie. Prace tam jeszcze nigdy nie były tak przyjemne!
1

Co powiecie na gry wideo na… kosiarce? Okazuje się, że nawet strzyżenie trawnika może być przyjemne dla gamerów.

DOOM był już odpalony na wszystkim

Od lat trwa nieustanne próbowanie uruchomienia gry DOOM na nieprawdopodobnych i nieprzystosowanych do tego celu urządzeniach. Każde nowe urządzenie elektroniczne staje się wyzwaniem dla pasjonatów modyfikacji. W końcu widzieliśmy tę grę na kartonowych pudłach, ekranach w restauracjach McDonald's, czy nawet na niewielkim pasku dotykowym Touchbar w MacBookach.

Polecamy na Geekweek: Najnowszym flagowcem Xiaomi nie da się robić zdjęć

Do tego widzieliśmy to również na testach ciążowych, a niedawno Jakub Szczęsny donosił, że Lauren Ramlan z MIT stworzyła nikomu niepotrzebny, ale imponujący „monitor” i wyświetliła na nim kultowego Dooma. A jest on zrobiony z… bakterii jelitowych; i to nie jest żart, a prawdziwe bakterie przekształcone w piksele wyświetlające 30-letniego FPS-a. W Dooma graliśmy więc już na wszystkim, tylko jeszcze nie w ogrodzie. Aż do teraz.

DOOM na kosiarce. To naprawdę się dzieje

Dziś dowiedzieliśmy się, że Husqvarna — firma zajmująca się produkowaniem kosiarek — rozpoczęła współpracę z Bethesdą. Owocem tego jest to, że na wszystkich robotach koszących z linii Nera będziemy mogli zmierzyć się z demonami. Za samą grę nie będziemy musieli płacić, co jednak wydaje się oczywiste w przypadku kosiarki o wartości ponad 2 tysięcy dolarów. W Dooma możemy zagrać na wbudowanym wyświetlaczu kosiarki i sterujemy pokrętłem na samym urządzeniu, które przekręcamy w celu obrotu kamery, a wciskamy w celu oddania strzału.

Warto jednak zaznaczyć, że są pewne ograniczenia. Przede wszystkim, nie mamy dostępnej całej gry, a tylko pierwszy epizod (Knee Deep In The Dead). Do tego gra nie będzie na kosiarkach na stałe, czego akurat nie rozumiem — Husqvarna i Bethesda informują, że DOOM zniknie z kosiarek Nera 9 września. Do tego czasu mamy jednak do czynienia z pierwszą gamingową kosiarką.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news